Chronologiczny wykaz spacerów kosmicznych
(ExtraVehicular Activity & Stand-up EVA)
od 1. do 100. spaceru:

Spacery 101 - 200 | Spacery 201 - 300  | Spacery 301 - 400 | Astronauci | Strona główna | Loty załogowe


L.p.
Uczestnicy (kraj)
Typ i numer
skafandra
Lot
Data
Czas trwania
(h:min:s)
Pierwszy spacer w programie Woschod:
1.
A. A. Leonow (Rosja)
Bierkut
Woschod-2
18.03.1965
0:23:41(0:12:09)
Pierwszy spacer w programie Gemini:
2.
E. H. White II (USA)
 G4C #8
Gemini IV
03.06.1965
0:36:00
3.
E. A. Cernan (USA)
G4C #32
Gemini IX-A
05.06.1966
2:07:00
4.
M. Collins (USA)
G4C #36
Gemini X
19.07.1966
0:49:00
5.
M. Collins (USA)
G4C #36
Gemini X
20.07.1966
0:39:00
6.
R. F. Gordon, Jr. (USA)
G4C #40
Gemini XI
12.09.1966
0:33:00
7.
R. F. Gordon, Jr. (USA)
G4C #40
Gemini XI
13.09.1966
2:08:00
8.
E. E. Aldrin, Jr. (USA)
G4C #42
Gemini XII
12.11.1966
2:29:00
9.
E. E. Aldrin, Jr. (USA)
G4C #42
Gemini XII
13.11.1966
2:09:00
10.
E. E. Aldrin, Jr. (USA)
G4C #42
Gemini XII
14.11.1966
0:59:00
Pierwszy spacer w programie Sojuz:
11.
J. W. Chrunow (Rosja)
A. S. Jelisiejew (Rosja)
Jastrieb
Jastrieb
Sojuz 5 /
/ Sojuz 4
16.01.1969
0:37:00
Pierwszy spacer w programie Apollo:
12.
R. L. Schweickart (USA)
D. R. Scott (USA)
A7LB #15
A7LB #19
Apollo 9
06.03.1969
1:07:00
1:01:00
13.
N. A. Armstrong (USA)
E. E. Aldrin, Jr. (USA)
A7LB #56
A7LB #77
Apollo 11
21.07.1969
2:31:37
1:50:24
14.
Ch. Conrad, Jr. (USA)
A. L. Bean (USA)
A7LB #65
A7LB #67
Apollo 12
19.11.1969
3:56:03
15.
Ch. Conrad, Jr. (USA)
A. L. Bean (USA)
A7LB #65
A7LB #67
Apollo 12
20.11.1969
3:49:15
16.
A. B. Shepard, Jr. (USA)
E. D. Mitchell (USA)
A7LB #90
A7LB #73
Apollo 14
05.02.1971
4:47:50
17.
A. B. Shepard, Jr. (USA)
E. D. Mitchell (USA)
A7LB #90
A7LB #73
Apollo 14
06.02.1971
4:34:41
18.
D. R. Scott (USA)
A7LB #315
Apollo 15
31.07.1971
0:33:07
19.
D. R. Scott (USA)
J. B. Irwin (USA)
A7LB #315
A7LB #320
Apollo 15
31.07.1971
6:32:42
20.
D. R. Scott (USA)
J. B. Irwin (USA)
A7LB #315
A7LB #320
Apollo 15
01.08.1971
7:12:14
21.
D. R. Scott (USA)
J. B. Irwin (USA)
A7LB #315
A7LB #320
Apollo 15
02.08.1971
4:49:50
22.
A. M. Worden (USA)
A7LB #94
Apollo 15
05.08.1971
0:39:07
23.
J. W. Young (USA)
Ch. M. Duke, Jr. (USA)
A7LB #322
A7LB #327
Apollo 16
21.04.1972
7:11:02
24.
J. W. Young (USA)
Ch. M. Duke, Jr. (USA)
A7LB #322
A7LB #327
Apollo 16
22.04.1972
7:23:09
25.
J. W. Young (USA)
Ch. M. Duke, Jr. (USA)
A7LB #322
A7LB #327
Apollo 16
23.04.1972
5:40:03
26.
T. K. Mattingly II (USA)
A7LB #82
Apollo 16
25.04.1972
1:23:42
27.
E. A. Cernan (USA)
H. H. Schmitt (USA)
A7LB #328
A7LB #329
Apollo 17
11.12.1972
7:11:53
28.
E. A. Cernan (USA)
H. H. Schmitt (USA)
A7LB #328
A7LB #329
Apollo 17
12.12.1972
7:36:56
29.
E. A. Cernan (USA)
H. H. Schmitt (USA)
A7LB #328
A7LB #329
Apollo 17
13.12.1972
7:15:08
30.
R. E. Evans, Jr. (USA)
A7LB #404
Apollo 17
17.12.1972
1:05:44
Pierwszy spacer w programie Skylab:
31.
P. J. Weitz (USA)
A7LB #616
Skylab SL-2
25.05.1973
0:37:00
32.
Ch. Conrad, Jr. (USA)
J. P. Kerwin (USA)
A7LB #614
A7LB #615
Skylab SL-2
07.06.1973
3:25:00
33.
P. J. Weitz (USA)
Ch. Conrad, Jr. (USA)
A7LB #616
A7LB #614
Skylab SL-2
19.06.1973
1:36:00
34.
O. K. Garriott (USA)
J. R. Lousma (USA)
A7LB #633
A7LB #634
Skylab SL-3
06.08.1973
6:31:00
35.
O. K. Garriott (USA)
J. R. Lousma (USA)
A7LB #633
A7LB #634
Skylab SL-3
24.08.1973
4:31:00
36.
O. K. Garriott (USA)
A. L. Bean (USA)
A7LB #633
A7LB #632
Skylab SL-3
22.09.1973
2:41:00
37.
W. R. Pogue (USA)
E. G. Gibson (USA)
A7LB #628
A7LB #627
Skylab SL-4
22.11.1973
6:34:00
38.
W. R. Pogue (USA)
G. P. Carr (USA)
A7LB #628
A7LB #626
Skylab SL-4
25.12.1973
7:03:00
39.
E. G. Gibson (USA)
G. P. Carr (USA)
A7LB #627
A7LB #626
Skylab SL-4
29.12.1973
3:29:00
40.
E. G. Gibson (USA)
G. P. Carr (USA)
A7LB #627
A7LB #626
Skylab SL-4
03.02.1974
5:19:00
Pierwszy spacer w programie Salut-6:
41.
G. M. Grieczko (Rosja)
J. W. Romanienko (Rosja)
Orłan-M #34
Orłan-M #33
Sojuz 26
20.12.1977
1:28:00
42.
A. S. Iwanczenkow (Rosja)
W. W. Kowalonok (Rosja)
Orłan-M #34
Orłan-M #33
Sojuz 29
29.07.1978
2:20:00
43.
W. W. Riumin (Rosja)
W. A. Lachow (Rosja)
Orłan-M #34
Orłan-M #33
Sojuz 34
15.08.1979
1:23:00
Pierwszy spacer w programie Salut-7:
44.
W. W. Lebiebiew (Rosja)
A. N. Bieriezowoj (Rosja)
Orłan-M #46
Orłan-M #45
Sojuz T-5
30.07.1982
2:33:00
Pierwszy spacer w programie Space Shuttle:
45.
F. S. Musgrave (USA)
D. H. Peterson, Sr. (USA)
EMU #1026
EMU #1024
STS-6 Ch/F-1
07.04.1983
4:17:00
46.
A. P. Aleksandrow (Rosja)
W. A. Lachow (Rosja)
Orłan-M #46
Orłan-M #45
Sojuz T-9
01.11.1983
2:49:12
47.
A. P. Aleksandrow (Rosja)
W. A. Lachow (Rosja)
Orłan-M #46
Orłan-M #45
Sojuz T-9
03.11.1983
2:55:03
48.
B. McCandless II (USA)
R. L. Stewart (USA)
EMU #1040
EMU #1038
STS 41B Ch/F-4
07.02.1984
5:55:00
49.
B. McCandles II (USA)
R. L. Stewart (USA)
EMU #1040
EMU #1038
STS-41B Ch/F-4
09.02.1984
6:17:00
50.
G. D. Nelson (USA)
J. D. A. van Hoften (USA)
EMU #1043
EMU #1044
STS-41C Ch/F-5
08.04.1984
2:59:00
51.
G. D. Nelson (USA)
J. D. A. van Hoften (USA)
EMU #1043
EMU #1044
STS-41C Ch/F-5
11.04.1984
7:07:00
52.
W. A. Sołowjow (Rosja)
L. D. Kizim (Rosja)
Orłan-M #47
Orłan-M #45
Sojuz T-11
23.04.1984
4:15:00
53.
W. A. Sołowjow (Rosja)
L. D. Kizim (Rosja)
Orłan-M #47
Orłan-M #45
Sojuz T-11
26.04.1984
4:59:44
54.
W. A. Sołowjow (Rosja)
L. D. Kizim (Rosja)
Orłan-M #47
Orłan-M #45
Sojuz T-11
29.04.1984
2:45:00
55.
W. A. Sołowjow (Rosja)
L. D. Kizim (Rosja)
Orłan-M #47
Orłan-M #45
Sojuz T-11
04.05.1984
2:45:00
56.
W. A. Sołowjow (Rosja)
L. D. Kizim (Rosja)
Orłan-M #47
Orłan-M #45
Sojuz T-11
18.05.1984
3:05:00
57.
W. A. Dżanibiekow (Rosja)
S. J. Sawickaja (Rosja)
Orłan-M #47
Orłan-M #45
Sojuz T-12
25.07.1984
3:33:04
58.
W. A. Sołowjow (Rosja)
L. D. Kizim (Rosja)
Orłan-M #47
Orłan-M #45
Sojuz T-11
08.08.1984
5:00:00
59.
D. C. Leestma (USA)
K. D. Sullivan (USA)
EMU #1049
EMU #1050
STS-41G Ch/F-6
11.10.1984
3:29:00
60.
J. P. Allen IV (USA)
D. A. Gardner (USA)
EMU #1051
EMU #1052
STS-51A Di/F-2
12.11.1984
6:13:00
61.
D. A. Gardner (USA)
J. P. Allen IV (USA)
EMU #1052
EMU #1051
STS-51A Di/F-2
14.11.1984
6:01:00
62.
J. A. Hoffman (USA)
S. D. Griggs (USA)
EMU #1059
EMU #1060
STS-51D Di/F-4
16.04.1985
3:10:00
63.
W. P. Sawinych (Rosja)
W. A. Dżanibiekow (Rosja)
Orłan-DM #8
Orłan-DM #10
Sojuz T-13
02.08.1985
5:00:00
64.
J. D. A. van Hoften (USA)
W. F. Fisher (USA)
EMU #1067
EMU #1066
STS-51I Di/F-6
31.08.1985
7:20:00
65.
J. D. A. van Hoften (USA)
W. F. Fisher (USA)
EMU #1067
EMU #1066
STS-51I Di/F-6
01.09.1985
4:31:00
66.
J. L. Ross (USA)
S. C. Spring (USA)
EMU #1077
EMU #1070
STS-61B At/F-2
30.11.1985
5:34:00
67.
S. C. Spring (USA)
J. L. Ross (USA)
EMU #1070
EMU #1077
STS-61B At/F-2
01.12.1985
6:46:00
68.
W. A. Sołowjow (Rosja)
L. D. Kizim (Rosja)
Orłan-DM #8
Orłan-DM #10
Sojuz T-15
28.05.1986
3:50:00
69.
W. A. Sołowjow (Rosja)
L. D. Kizim (Rosja)
Orłan-DM #8
Orłan-DM #10
Sojuz T-15
31.05.1986
5:00:00
Pierwszy spacer w programie Mir:
70.
A. I. Ławiejkin (Rosja)
J. W. Romanienko (Rosja)
Orłan-DM #9
Orłan-DM #7
Sojuz TM-2
11.04.1987
3:40:00
71.
A. I. Ławiejkin (Rosja)
J. W. Romanienko (Rosja)
Orłan-DM #9
Orłan-DM #7
Sojuz TM-2
12.06.1987
1:53:00
72.
A. I. Ławiejkin (Rosja)
J. W. Romanienko (Rosja)
Orłan-DM #9
Orłan-DM #7
Sojuz TM-2
16.06.1987
3:15:00
73.
M. Ch. Manarow (Rosja)
W. G. Titow (Rosja)
Orłan-DM #9
Orłan-DM #7
Sojuz TM-4
26.02.1988
4:25:00
74.
M. Ch. Manarow (Rosja)
W. G. Titow (Rosja)
Orłan-DM #9
Orłan-DM #7
Sojuz TM-4
30.06.1988
5:10:00
75.
M. Ch. Manarow (Rosja)
W. G. Titow (Rosja)
Orłan-DMA #10
Orłan-DMA #6
Sojuz TM-6
20.10.1988
4:12:00
76.
J.-L. J. M. Chrétien (Francja)
A. A. Wołkow (Rosja)
Orłan-DMA #10
Orłan-DMA #6
Sojuz TM-7
09.12.1988
6:00:00
77.
A. A. Sieriebrow (Rosja)
A. S. Wiktorienko (Rosja)
Orłan-DMA #10
Orłan-DMA #6
Sojuz TM-8
08.01.1990
2:56:00
78.
A. A. Sieriebrow (Rosja)
A. S. Wiktorienko (Rosja)
Orłan-DMA #10
Orłan-DMA #6
Sojuz TM-8
11.01.1990
2:54:00
79.
A. A. Sieriebrow (Rosja)
A. S. Wiktorienko (Rosja)
Orłan-DMA #8
Orłan-DMA #12
Sojuz TM-8
26.01.1990
3:02:00
80.
A. S. Wiktorienko (Rosja)
A. A. Sieriebrow (Rosja)
Orłan-DMA #12
Orłan-DMA #8
Sojuz TM-8
01.02.1990
4:59:00
81.
A. J. Sieriebrow (Rosja)
A. S. Wiktorienko (Rosja)
Orłan-DMA #8
Orłan-DMA #12
Sojuz TM-8
05.02.1990
3:45:00
82.
A. N. Bałandin (Rosja)
A. J. Sołowjow (Rosja)
Orłan-DMA #8
Orłan-DMA #12
Sojuz TM-9
17.07.1990
7:14:00
83.
A. J. Sołowjow (Rosja)
A. N. Bałandin (Rosja)
Orłan-DMA #12
Orłan-DMA #8
Sojuz TM-9
26.07.1990
3:31:00
84.
G. M. Striekałow (Rosja)
G. M. Manakow (Rosja)
Orłan-DMA #10
Orłan-DMA #12
Sojuz TM-10
29.10.1990
2:45:00
85.
M. Ch. Manarow (Rosja)
W. M. Afanasjew (Rosja)
Orłan-DMA #10
Orłan-DMA #6
Sojuz TM-11
07.01.1991
5:18:00
86.
M. Ch. Manarow (Rosja)
W. M. Afanasjew (Rosja)
 Orłan-DMA #10
Orłan-DMA #6
Sojuz TM-11
23.01.1991
5:33:00
87.
M. Ch. Manarow (Rosja)
W. M. Afanasjew (Rosja)
Orłan-DMA #10
Orłan-DMA #6
Sojuz TM-11
26.01.1991
6:20:00
88.
J. L. Ross (USA)
J. Apt III (USA)
EMU #2009
EMU #2011
STS-37 At/F-8
07.04.1991
4:31:00
89.
J. L. Ross (USA)
J. Apt III (USA)
EMU #2009
EMU #2011
STS-37 At/F-8
08.04.1991
5:58:00
90.
M. Ch. Manarow (Rosja)
W. M. Afanasjew (Rosja)
Orłan-DMA #10
Orłan-DMA #6
Sojuz TM-11
25.04.1991
3:34:00
91.
S. K. Krikalow (Rosja)
A. P. Arcebarskij (Rosja)
Orłan-DMA #14
Orłan-DMA #6
Sojuz TM-12
24.06.1991
4:58:00
92.
S. K. Krikalow (Rosja)
A. P. Arcebarskij (Rosja)
Orłan-DMA #14
Orłan-DMA #6
Sojuz TM-12
28.06.1991
3:24:00
93.
S. K. Krikalow (Rosja)
A. P. Arcebarskij (Rosja)
Orłan-DMA #8
Orłan-DMA #6
Sojuz TM-12
15.07.1991
5:56:00
94.
S. K. Krikalow (Rosja)
A. P. Arcebarskij (Rosja)
Orłan-DMA #8
Orłan-DMA #6
Sojuz TM-12
19.07.1991
5:28:00
95.
S. K. Krikalow (Rosja)
A. P. Arcebarskij (Rosja)
Orłan-DMA #8
Orłan-DMA #6
Sojuz TM-12
23.07.1991
5:42:00
96.
S. K. Krikalow (Rosja)
A. P. Arcebarskij (Rosja)
Orłan-DMA #8
Orłan-DMA #6
Sojuz TM-12
27.07.1991
6:49:00
97.
S. K. Krikalow (Rosja)
A. A. Wołkow (Rosja)
Orłan-DMA #8
Orłan-DMA #12
Sojuz TM-13
20.02.1992
4:12:00
98.
P. J. Thuot (USA)
R. J. Hieb (USA)
EMU #2020
EMU #2015
STS-49 En/F-1
10.05.1992
3:43:00
99.
P. J. Thuot (USA)
R. J. Hieb (USA)
EMU #2020
EMU #2015
STS-49 En/F-1
11.05.1992
5:30:00
100.
P. J. Thuot (USA)
R. J. Hieb (USA)
T. D. Akers (USA)
EMU #2020
EMU #2015
EMU #2014
STS-49 En/F-1
13.05.1992
8:29:00

Spacery 101 - 200 | Spacery 201 - 300 | Spacery 301 - 400 | Astronauci | Strona główna | Loty załogowe