Data | Czas | Nazwa
ładunku |
Rakieta
nośna |
Miejsce
startu |
Typ
ładunku |
ID |
Sty 15 | 16:25 | Kosmos 2482
Kosmos 2483 Kosmos 2484 |
Rokot/Briz-KM | Plesieck 133/PU-3 | woj. kom.
woj. kom. woj. kom. |
001A
001B 001C |
Sty 27 | 04:40 | IGS-8A
IGS-8B |
H-2A (202) | Tanegashima Y/LP-1 | woj. zwiad.
woj. zwiad. |
002A
002B |
Sty 30 | 07:00 | STSAT-2C | Naro-1 | Naro | tech. | 003A |
Sty 31 | 01:48 | TDRS-K | Atlas-5/401 | Canaveral SLC-41 | trans. dan. | 004A |
Lut 01 | 06:56 | Intelsat-27 | Zenit-3SL/DM-SL | Odyssey | kom. | F01 |
Lut 06 | 16:04 | Globalstar-2
Globalstar-2 Globalstar-2 Globalstar-2 Globalstar-2 Globalstar-2 |
Sojuz-2.1a/Fregat-M | Bajkonur 31/PU-6 | kom.
kom. kom. kom. kom. kom. |
005A
005B 005C 005D 005E 005F |
Lut 07 | 21:36 | Amazonas-3
Azerspace-1 |
Ariane-5ECA | Kourou ELA-3 | kom.
kom. |
006A
006B |
Lut 11 | 14:42 | Progress M-18M | Sojuz-U | Bajkonur 1/PU-5 | transp. do ISS | 007A |
Lut 11 | 18:02 | Landsat-8 | Atlas-5/401 | Vandenberg SLC-3E | teledet. | 008A |
Lut 17 | ??:?? | SharifSat ? | Safir-1B | Semnan | ? | F02 |
Lut 25 | 12:31 | SARAL
NSL 8.3 (AAUSat-3) Sapphire NEOSSat STRaND-1 NSL 8.2 (BRITE) NSL 8.1 (UniBRITE) |
PSLV-CA | Sriharikota FLP | ocean.
naw. nauk. nauk. tech nauk. nauk. |
009A
009B 009C 009D 009E 009F 009G |
Mar 01 | 15:10 | Dragon SpX-2 | Falcon-9 v1.0 | Canaveral SLC-40 | transp. do ISS | 010A |
Mar 19 | 21:21 | USA-241=SBIRS-GEO-2 | Atlas-5/401 | Canaveral SLC-41 | wo | 011A |
Mar 26 | 19:07 | Satmex-8 | Proton-M/Briz-M | Bajkonur 200/PU-39 | kom. | 012A |
Mar 28 | 20:43 | Sojuz TMA-08M | Sojuz-FG | Bajkonur 1/PU-5 | załogowy do ISS | 013A |
Kwi 15 | 18:36 | Anik G-1 | Proton-M/Briz-M | Bajkonur 200/PU-39 | kom. | 014A |
Kwi 19 | 10:00 | Bion-M No. 1
BeeSat-2 BeeSat-3 SOMP G.O.D.Sat Dove-2 Aist-2 |
Sojuz-2.1a | Bajkonur 31/PU-6 | biologiczny
tech. tech. tech. tech. tech. tech. |
015A
015G 015E 015F 015B 015C 015D |
Kwi 21 | 21:00 | Cygnus Mass Simulator
Dove-1 PhoneSat v1a PhoneSat v1b PhoneSat v1c |
Antares-110 | Wallops LA-0A | makieta
tech. tech. tech. tech. |
016A
016B 016C 016E 016D |
Kwi 24 | 10:12 | Progress M-19M | Sojuz-U | Bajkonur 1/PU-5 | transp. do ISS | 017A |
Kwi 26 | 04:13 | Gaofen-1
NEE-01 Pegasus Turksat-3USAT CubeBug-1 |
CZ-2D | Jiuquan 621 | teledet.
tech. tech. tech |
018A
018B 018C 018D |
Kwi 26 | 05:24 | Kosmos 2485 | Sojuz-2.1b/Fregat-M | Plesieck 43/PU-4 | naw. | 019A |
Maj 01 | 16:06 | Zhongxing-11 | CZ-3B/E | Xichang LC2 | kom. | 020A |
Maj 07 | 02:07 | PROBA-V
VNREDSat-1A ESTCube-1 |
Vega | Kourou ZLV | nauk.
teledet. tech. |
021A
021B 021C |
Maj 14 | 16:02 | Eutelsat-3D | Proton-M/Briz-M | Bajkonur 200/PU-39 | kom. | 022A |
Maj 15 | 21:38 | USA-242=GPS-2F F4 | Atlas-5/401 | Canaveral SLC-41 | woj. naw. | 023A |
Maj 25 | 00:27 | USA-243=WGS-5 | Delta-4M+(5,4) | Canaveral SLC-37B | woj. kom. | 024A |
Maj 28 | 20:31 | Sojuz TMA-09M | Sojuz-FG | Bajkonur 1/PU-5 | załogowy do ISS | 025A |
Cze 03 | 09:19 | SES-6 | Proton-M/Briz-M | Bajkonur 200/PU-39 | kom. | 026A |
Cze 05 | 21:52 | ATV-4 Albert Einstein | Ariane-5ESV | Kourou ELA-3 | transp. do ISS | 027A |
Cze 07 | 18:38 | Kosmos 2486 | Sojuz-2.1b | Plesieck 43/PU-4 | woj. zwiad. | 028A |
Cze 11 | 09:38 | Shenzhou-10 | CZ-2G | Jiuquan 43/921 | załogowy | 029A |
Cze 25 | 17:29 | Resurs-P No. 1 | Sojuz-2.1b | Bajkonur 31/PU-6 | teledet. | 030A |
Cze 25 | 19:27 | O3b-1
O3b-2 O3b-3 O3b-4 |
Sojuz-STB/Fregat-MT | Kourou ELS | kom.
kom. kom. kom. |
031A
031B 031C 031D |
Cze 27 | 16:53 | Kosmos 2487 | Strieła | Bajkonur 175/PU-59 | woj. zwiad. | 032A |
Cze 28 | 02:28 | IRIS | L-1011/Pegasus-XL | Vandenberg | nauk. | 033A |
Lip 01 | 18:11 | IRNSS-R1A | PSLV-XL | Sriharikota FLP | naw. | 034A |
Lip 02 | 02:38 | [Kosmos 2488]
[Kosmos 2489] [Kosmos 2490] |
Proton-M/DM-03 | Bajkonur 81/PU-24 | naw.
naw. naw. |
F03 |
Lip 15 | 09:27 | Shijian 11-05 | CZ-2C | Jiuquan LC43/603 | wo | 035A |
Lip 19 | 13:00 | MUOS-2 | Atlas-5/551 | Canaveral SLC-41 | woj. kom. | 036A |
Lip 19 | 23:38 | Shiyan-7
Chuangxin-3 Shijian-15 Shijian-15 subsat |
CZ-4C | Taiyuan LC9 | tech.
tech. tech. |
037A
037B 037C 037J |
Lip 25 | 19:54 | Alphasat I-XL
INSAT-3D |
Ariane-5ECA | Kourou ELA-3 | kom.
kom. |
038A
038B |
Lip 27 | 20:45 | Progress M-20M | Sojuz-U | Bajkonur 31/PU-6 | transp. do ISS | 039A |
Sie 03 | 19:49 | HTV-4=Kounotori-4
DragonSat ArduSat-1 ArduSat-2 TechEdSat-3p |
H-2B | Tanegashima Y/LP-2 | transp. do ISS
tech. tech. tech. tech. |
040A
1998-067DA? 1998-067DB? 1998-067DC? 1998-067? |
Sie 07 | 00:29 | USA-244=WGS-6 | Delta-4M+(5,4) | Canaveral SLC-37B | woj. kom. | 041A |
Sie 22 | 14:39 | KOMPSat-5 | Dniepr | Dombarowskij PU-13 | teledet. | 042A |
Sie 28 | 18:03 | USA-245=KH-11-16 | Delta-4H | Vandenberg SLC-6 | woj. zwiad. | 043A |
Sie 29 | 20:30 | Eutelsat-25B
GSAT-7 |
Ariane-5ECA | Kourou ELA3 | kom.
kom. |
044A
044B |
Sie 31 | 20:05 | Amos-4 | Zenit-3SLB/DM-SLB | Bajkonur 45/PU-1 | kom. | 045A |
Wrz 01 | 19:16 | Yaogan-17A
Yaogan-17B Yaogan-17C |
CZ-4C | Jiuquan LC43/603 | zwiad.
zwiad. zwiad. |
046A |
Wrz 07 | 03:27 | LADEE | Minotaur-5 | Wallops LP-0B | orb. Księżyca | 047A |
Wrz 11 | 23:23 | Goniec M-14
Goniec M-16 Goniec M-17 |
Rokot/Briz-KM | Plesieck 133/PU-2 | woj. kom.
woj. kom. woj. kom. |
048A
048B 048C |
Wrz 14 | 05:00 | Hisaki | Epsilon-X | Kagoshima | nauk. | 049A |
Wrz 18 | 08:10 | USA-246=AEHF-3 | Atlas-5/531 | Canaveral SLC-41 | woj. kom. | 050A |
Wrz 18 | 14:58 | Cygnus D1 | Antares-110 | Wallops LA-0A | transp. do ISS | 051A |
Wrz 23 | 03:07 | Feng Yun-3C | CZ-4C | Taiyuan LC9 | meteo. | 052A |
Wrz 25 | 04:37 | Kuaizhou-1 | Kuaizhou | Jiuquan | teledet. | 053A |
Wrz 25 | 20:59 | Sojuz TMA-10M | Sojuz-FG | Bajkonur 1/PU-5 | załogowy do ISS | 054A |
Wrz 29 | 16:00 | CASSIOPE
CUSat DANDE POPACS-1 POPACS-2 POPACS-3 |
Falcon 9 v1.1 | Vandenberg SLC-4E | kom./nauk.
tech. nauk. nauk. nauk. nauk. |
055A
055B 055C 055D 055E 055F |
Wrz 29 | 21:38 | ASTRA 2E | Proton-M/Briz-M | Bajkonur 200/PU-39 | kom. | 056A |
Paź 25 | 03:50 | Shijian-16 | CZ-4B | Jiuquan LC43/603 | tech. | 057A |
Paź 25 | 18:09 | Sirius FM-6 | Proton-M/Briz-M | Bajkonur 200/PU-39 | kom. | 058A |
Paź 29 | 02:50 | Yaogan-18 | CZ-2C | Taiyuan LC9 | zwiad. | 059A |
Lis 05 | 09:08 | MangalYaan | PSLV-XL | Sriharikota FLP | orb. Marsa | 060A |
Lis 07 | 04:14 | Sojuz TMA-11M | Sojuz-FG | Bajkonur 1/PU-5 | załogowy do ISS | 061A |
Lis 11 | 23:46 | Raduga-1M-F3 | Proton-M/Briz-M | Bajkonur 81/PU-24 | woj. kom. | 062A |
Lis 18 | 18:28 | MAVEN | Atlas-5/401 | Canaveral SLC-41 | orb. Marsa | 063A |
Lis 20 | 01:15 | STPSat-3
ORS-3 TJ3Sat DragonSat COPPER ChargerSat 1 SwampSat Ho'oponopono 2 KySat-2 CAPE 2 Trailblazer Vermont Lunar Cubesat PhoneSat-2.4 NPS-SCAT Black Knight 1 Firefly Horus SENSE-A SENSE-B ORSES ORS Tech 1 ORS Tech 2 Prometheus 1A Prometheus 1B Prometheus 2A Prometheus 2B Prometheus 3A Prometheus 3B Prometheus 4A Prometheus 4B |
Minotaur-1 | Wallops LP-0B | woj. tech.
tech. tech. tech. tech. tech. tech. kalib. tech. tech. tech. tech. tech. tech. tech. nauk. zwiad. nauk. nauk. kom. tech. tech. kom. kom. kom. kom. kom. kom. kom. kom. |
064A
064 064 064 064 064 064 064 064 064 064 064 064 064 064 064 064 064 064 064 064 064 064 064 064 064 064 064 064 064 |
Lis 20 | 03:31 | Yaogan-19 | CZ-4C | Taiyuan LC9 | woj. zwiad. | 065A |
Lis 21 | 07:10 | DubaiSat-2
STSAT 3 SkySat 1 WNISAT 1 BRITE-PL-1 (Lem) AprizeSat 7 AprizeSat 8 UniSat 5, Delfi-n3Xt Dove 3 Dove 4 Triton 1 CINEMA 2 CINEMA 3 OPTOS CubeBug 2 GOMX 1 NEE 02 FUNcube 1 HiNCube ZACUBE 1 ICube 1 HumSat-D PUCP-SAT 1 First-MOVE UWE 3 VELOX-P 2 BeakerSat 1 $50SAT QubeScout S1 Wren Pocket-PUCP BPA 3 |
Dniepr | Dombarowskij 370/PU-13 | teledet.
astronom.
|
066A
066 066 066 066 066 066 066 066 066 066 066 066 066 066 066 066 066 066 066 066 066 066 066 066 066 066 066 066 066 066 066 066 |
Lis 22 | 12:02 | Swarm-A
Swarm-B Swarm-C |
Rokot/Briz-KM | Plesieck 133/PU-3 | nauk.
nauk. nauk. |
067A
067B 067C |
Lis 25 | 02:12 | Shiyan-5 | CZ-2D | Jiuquan LC43/603 | tech. | 068A |
Lis 25 | 20:53 | Progress M-21M | Sojuz-U | Bajkonur 31/PU-6 | transp. do ISS | 069A |
Gru 01 | 17:30 | Chang'e-3 | CZ-3B/GIII | Xichang LC2 | lądownik Księżyca | 070A |
Gru 03 | 22:41 | SES-8 | Falcon 9 v1.1 | Canaveral SLC-40 | kom. | 071A |
Gru 06 | 07:15 | NRO L-39
M-Cubed 2 CP8-IPEX CUNYSAT-1 Firebird A Firebird B ALICE Aerocube-5a Aerocube-5b SMDC-ONE 2.2 SMDC-ONE 2.3 TacSat-6 SNAP |
Atlas-5/501 | Vandenberg SLC-3E | woj. zwiad.
|
072A
072 072 072 072 072 072 072 072 072 072 072 072 |
Gru 08 | 12:12 | Inmarsat-5 F1 | Proton-M/Briz-M | Bajkonur 200/PU-39 | kom. | 073A |
Gru 09 | 03:26 | CBERS-3 | CZ-4B | Taiyuan LC9 | teledet. | F04 |
Gru 19 | 09:12 | Gaia | Sojuz-STB/Fregat-MT | Kourou ELS | nauk. | 074A |
Gru 20 | 16:42 | Túpac Katari | CZ-3B/E | Xichang LC2 | kom. | 075A |
Gru 25 | 00:32 | Kosmos 2488
Kosmos 2489 Kosmos 2490 Kosmos 2491? |
Rokot/Briz-KM | Plesieck 133/PU-3 | woj. kom.
woj. kom. woj. kom. ? |
076A
076B 076C 076E |
Gru 26 | 10:50 | Ekspress-AM5 | Proton-M/Briz-M | Bajkonur 81/PU-24 | kom. | 077A |
Gru 28 | 12:30 | Kosmos 2492?
Kosmos 2493? Aist-1 |
Sojuz-2.1w/Wołga | Plesieck 43/PU-4 | kalib.
kalib. tech. |
078A
078B 078C |
Kolorem czerwonym całej linii oznaczono starty zakończone niepowodzeniem.
Kolorem czerwonym satelity oznaczono starty zakończone satelizacją, lecz na nieużytecznej orbicie, bądź też awarię satelity.
Skróty :
aerono. | - aeronomiczny | pen. | - penetratory |
im | - inżynieria materiałowa | pr. | - próbnik |
geofiz. | - geofizyczny | syg. | - sygnałowy |
kalib. | - kalibracyjny | tech. | - technologiczny |
klimat. | - klimatologiczny | teledet. | - teledetekcja |
kom. | - komunikacyjny | trans. dan. | - transmisja danych |
meteo. | - meteorologiczny | transp. | - transportowy |
nauk. | - naukowy | wo | - wczesne ostrzeganie |
naw. | - nawigacyjny | woj. | - wojskowy |
ocean. | - oceanograficzny | zwiad. | - zwiadowczy |
orb. | - orbiter | zw. rad. | - zwiad radarowy |
Starty 2012 | Starty 2014 | Strona główna | Planowane starty