Data | Czas | Nazwa
ładunku |
Rakieta
nośna |
Miejsce
startu |
Typ
ładunku |
ID |
Sty 10 | 09:47 | Dragon SpX-5
Flock-1d' 1 Flock-1d' 2 AESP-14 |
Falcon 9R v1.1 | Canaveral SLC-40 | transp. do ISS
teledet. teledet. tech. |
001A
1998-067FU 1998-067FV 1998-067FM |
Sty 21 | 01:04 | MUOS-3 | Atlas-5/551 | Canaveral SLC-41 | woj. kom. | 002A |
Sty 31 | 14:22 | SMAP
FIREBIRD-C FIREBIRD-D GRIFEX ExoCube |
Delta-2 (7320-10C) | Vandenberg SLC-2W | klimat.
nauk. nauk. tech. nauk. |
003A
003B 003C 003D 003E |
Lut 01 | 01:21 | IGS-9 | H-2A (202) | Tanegashima Y/LP-1 | zwiad. | 004A |
Lut 01 | 12:31 | Inmarsat-5 F2 | Proton-M/Briz-M | Bajkonur 200/PU-39 | kom. | 005A |
Lut 02 | ~08:52 | Fajr | Safir-1B | Semnan | tech. | 006A |
Lut 11 | 13:40 | IXV | Vega | Kourou ZLV | tech. | - |
Lut 11 | 23:04 | DSCOVR | Falcon 9R v1.1 | Canaveral SLC-40 | nauk. | 007A |
Lut 17 | 11:00 | Progress M-26M | Sojuz-U | Bajkonur 1/PU-5 | transp. do ISS | 008A |
Lut 27 | 11:02 | Kosmos 2503 | Sojuz-2.1a | Plesieck 43/PU-3 | woj. zwiad. | 009A |
Mar 02 | 03:50 | Eutelsat 115 West B
ABS-3A |
Falcon 9 v1.1 | Canaveral SLC-40 | kom.
kom. |
010A
010B |
Mar 13 | 02:44 | MMS-A
MMS-B MMS-C MMS-D |
Atlas-5/421 | Canaveral SLC-41 | nauk.
nauk. nauk. nauk. |
011A
011B 011C 011D |
Mar 18 | 22:05 | Ekspress-AM7 | Proton-M/Briz-M | Bajkonur 200/PU-39 | kom. | 012A |
Mar 25 | 18:36 | Navstar-2F=USA-260 | Delta-4M+(4,2) | Canaveral SLC-37B | naw. | 013A |
Mar 25 | 22:09 | KOMPSat-3A | Dniepr | Dombarowskij 370/PU-13 | teledet. | 014A |
Mar 26 | 01:21 | IGS Optical-5 | H-2A (202) | Tanegashima Y/LP-1 | zwiad. | 015A |
Mar 27 | 19:43 | Sojuz TMA-16M | Sojuz-FG | Bajkonur 1/PU-5 | załogowy do ISS | 016A |
Mar 27 | 21:46 | Galileo-FOC FM03
Galileo-FOC FM04 |
Sojuz-STB/Fregat-MT | Kourou ELS | naw.
naw. |
017A
017B |
Mar 28 | 11:49 | IRNSS-R1D | PSLV-XL | Sriharikota FLP | naw. | 018A |
Mar 30 | 13:53 | Beidou-3 I-1 | CZ-3C/YZ-1 | Xichang LC2 | naw. | 019A |
Mar 31 | 13:48 | Goniec-M 11
Goniec-M 12 Goniec-M 13 Kosmos 2504 |
Rokot/Briz-KM | Plesieck 133/PU-3 | kom.
kom. kom. woj. tech. |
020A
020B 020C 020D |
Kwi 14 | 20:11 | Dragon SpX-6
Flock-1e-1 Flock-1e-2 Flock-1e-3 Flock-1e-4 Flock-1e-5 Flock-1e-6 Flock-1e-7 Flock-1e-8 Flock-1e-9 Flock-1e-10 Flock-1e-11 Flock-1e-12 Flock-1e-13 Flock-1e-14 Centennial 1 Arkyd-3 Reflight |
Falcon 9R v1.1 | Canaveral SLC-40 | transp. do ISS
teledet. teledet. teledet. teledet. teledet. teledet. teledet. teledet. teledet. teledet. teledet. teledet. teledet. teledet. tech. tech. |
021A
1998-067GF 1998-067GE 1998-067GH 1998-067GG 1998-067GL 1998-067GM 1998-067GJ 1998-067GK 1998-067GN 1998-067GP 1998-067GQ 1998-067GR 1998-067GS 1998-067GT 1998-067GU 1998-067GV |
Kwi 26 | 20:00 | Thor-7
Sicral-2/Syracuse-3C |
Ariane-5ECA | Kourou ELA-3 | kom.
kom. |
022A
022B |
Kwi 27 | 23:03 | TürkmenÄlem 52 E | Falcon 9 v1.1 | Canaveral SLC-40 | kom. | 023A |
Kwi 28 | 07:10 | [Progress M-27M] | Sojuz-2.1a | Bajkonur 31/PU-6 | transp. do ISS | 024A |
Maj 16 | 05:48 | MexSat-1 | Proton-M/Briz-M | Bajkonur 200/PU-39 | kom. | F01 |
Maj 20 | 15:05 | USA-261=OTV-2 F-2
LightSail A Aerocube 8A Aerocube 8B GEARRS 2 ParkinsonSat-1 USS Langley O/C 1 O/C 2 O/C 3 BRICSat-P |
Atlas-5/501 | Canaveral SLC-41 | woj. tech.
tech. tech. tech. kom. kom. tech. kalib. kalib. kalib. tech. |
025A
025L 025 025 025 025 025 025 025 025 025 |
Maj 27 | 21:16 | DirecTV-15
Sky Mexico-1 |
Ariane-5ECA | Kourou ELA-3 | kom.
kom. |
026A
026B |
Cze 05 | 15:24 | Kosmos 2505 | Sojuz-2.1a | Plesieck 43/PU-4 | zwiad. | 027A |
Cze 23 | 01:52 | Sentinel-2A | Vega | Kourou ZLV | teledet. | 028A |
Cze 23 | 16:44 | Kosmos 2506 | Sojuz-2.1b | Plesieck 43/PU-4 | zwiad. | 029A |
Cze 26 | 06:22 | Gaofen-8 | CZ-4B | Taiyuan LC9 | teledet. | 030A |
Cze 28 | 14:21 | [Dragon SpX-7]
Flock-1f-1 Flock-1f-2 Flock-1f-3 Flock-1f-4 Flock-1f-5 Flock-1f-6 Flock-1f-7 Flock-1f-8 |
Falcon 9R v1.1 | Canaveral SLC-40 | transp. do ISS
teledet. teledet. teledet. teledet. teledet. teledet. teledet. teledet. |
F02 |
Lip 03 | 04:56 | Progress M-28M | Sojuz-U | Bajkonur 1/PU-5 | transp. do ISS | 031A |
Lip 10 | 16:28 | DMC-3A
DMC-3B DMC-3C CBNT-1 DeorbitSail-1 |
PSLV-XL | Sriharikota FLP | teledet.
teledet. teledet. teledet. tech. |
032A
032B 032C 032D 032E |
Lip 15 | 15:36 | Navstar-2F=USA-262 | Atlas-5/401 | Canaveral SLC-41 | naw. | 033A |
Lip 15 | 21:42 | Star One C4
MSG-4/Meteosat-11 |
Ariane-5ECA | Kourou ELA-3 | kom.
meteo. |
034A
034B |
Lip 22 | 21:03 | Sojuz TMA-17M | Sojuz-FG | Bajkonur 1/PU-5 | załogowy do ISS | 035A |
Lip 24 | 00:07 | WGS-7=USA-263 | Delta-4M+(5,4) | Canaveral SLC-37B | woj. kom. | 036A |
Lip 25 | 12:29 | Beidou-3 M1-S
Beidou-3 M2-S |
CZ-3C/YZ-1 | Xichang LC-2 | naw.
naw. |
037A
037B |
Sie 19 | 11:51 | HTV-5 (Kounotori-5)
Flock-2b-1 Flock-2b-2 Flock-2b-3 Flock-2b-4 Flock-2b-5 Flock-2b-6 Flock-2b-7 Flock-2b-8 Flock-2b-9 Flock-2b-10 Flock-2b-11 Flock-2b-12 Flock-2b-13 Flock-2b-14 GOMX-3 AAUSAT-5 SERPENS S-CUBE |
H-2B | Tanegashima Y/LP-2 | transp. do ISS
teledet. teledet. teledet. teledet. teledet. teledet. teledet. teledet. teledet. teledet. teledet. teledet. teledet. teledet. tech. tech. tech. nauk. |
038A
1998-067HB 1998-067HC 1998-067HD 1998-067HE 1998-067HF 1998-067HG 1998-067HH 1998-067HJ 1998-067HK 1998-067HL 1998-067?? 1998-067?? 1998-067?? 1998-067?? 1998-067GZ 1998-067HA 1998-067GX 1998-067GY |
Sie 20 | 20:34 | Eutelsat 8 West B
Intelsat 34 |
Ariane-5ECA | Kourou ELA-3 | kom.
kom. |
039A
039B |
Sie 27 | 02:32 | Yaogan-27 | CZ-4C | Taiyuan LC9 | zwiad. | 040A |
Sie 27 | 11:22 | GSAT-6 | GSLV Mk II | Sriharikota SLP | kom. | 041A |
Sie 28 | 11:44 | Inmarsat 5 F3 | Proton-M/Briz-M | Bajkonur 200/PU-39 | kom. | 042A |
Wrze 02 | 04:38 | Sojuz TMA-18M | Sojuz-FG | Bajkonur 1/PU-5 | załogowy do ISS | 043A |
Wrze 02 | 10:18 | MUOS-4 | Atlas-5/551 | Canaveral SLC-41 | woj. kom. | 044A |
Wrze 11 | 02:08 | Galileo-FOC FM05
Galileo-FOC FM06 |
Sojuz-STB/Fregat-MT | Kourou ELS | naw.
naw. |
045A
045B |
Wrze 12 | 15:42 | TXJSSY-1 | CZ-3B/G2 | Xichang LC2 | tech. kom. | 046A |
Wrze 14 | 04:42 | Gaofen-9 | CZ-2D | Jiuquan LC43/603 | zwiad. | 047A |
Wrze 14 | 19:00 | Ekspress-AM8 | Proton-M/DM-03 | Bajkonur 81/PU-24 | kom. | 048A |
Wrze 19 | 23:01 | Xinyan 2
Zheda Pixing 2A Zheda Pixing 2B Tiantuo 3 XW 2A XW 2B XW 2C XW 2D XW 2E XW 2F DCBB LilacSat 2 NUDT-Phone-Sat NS-2 ZJ-1 ZJ-2 Xingchen-1 Xingchen-2 Xingchen-3 Xingchen-4 |
CZ-6 | Taiyuan LC16 | tech.
tech. tech. tech. tech. tech. tech. tech. tech. tech. tech. tech. tech. tech. tech. tech. tech. tech. tech. tech. |
049
049 049 049 049 049 049 049 049 049 049 049 049 049 049 049 049 049 049 049 |
Wrze 23 | 22:00 | Kosmos 2507
Kosmos 2508 Kosmos 2509 |
Rokot/Briz-KM | Plesieck 133/PU-3 | woj. kom.
woj. kom. woj. kom. |
050A
050B 050C |
Wrze 25 | 01:42 | Pujiang-1
Shangkeda-2 NJUST-2 NJFA-1 |
CZ-11 | Jiuquan | ?
kom. kom. kom. |
051A
051 051 051 |
Wrze 28 | 04:30 | AstroSat-1
LAPAN-A2 Ev9 Lemur-2 Joel Lemur-2 Peter Lemur-2 Jeroen Lemur-2 Chris |
PSLV-XL | Sriharikota FLP | nauk.
teledet. kom. tech. tech. tech. tech. |
052A
052 052 052 052 052 052 |
Wrze 29 | 23:13 | Beidou-3 I-2S | CZ-3B/G2 | Xichang LC3 | naw. | 053A |
Wrze 30 | 20:30 | Sky Muster
Arsat 2 |
Ariane-5ECA | Kourou ELA-3 | kom.
kom. |
054A
054B |
Paź 01 | 16:50 | Progress M-29M | Sojuz-U | Bajkonur 1/PU-5 | transp. do ISS | 055A |
Paź 02 | 10:28 | Morelos-3 | Atlas-5/421 | Canaveral SLC-41 | kom. | 056A |
Paź 07 | 04:10 | Jilin-1
Jilin-1 Lingqiao-Sat Jilin-1 Lingqiao-A Jilin-1 Lingqiao-B |
CZ-2D | Jiuquan LC43/603 | teledet.
teledet. teledet. teledet. |
057A
057 057 057 |
Paź 08 | 12:50 | USA-264
USA-264-2 SNaP-3 ALICE SNaP-3 EDDIE SNaP-3 JIMI LMRSTSat AeroCube 5C OCSD A ARC 1 BisonSat Fox 1 PropCube 1 PropCube 3 SINOD-D 1 SINOD-D 3 |
Atlas-5/401 | Vandenberg SLC-3E | zwiad.
zwiad. ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? |
058A
058B 058 058 058 058 058 058 058 058 058 058 058 058 058 |
Paź 16 | 16:15 | Apstar-9/MySat-1 | CZ-3B/G2 | Xichang LC2 | kom. | 059A |
Paź 16 | 20:40 | Türksat 4B | Proton-M/Briz-M | Bajkonur 200/PU-39 | kom. | 060A |
Paź 26 | 07:10 | Tianhui-1C | CZ-2D | Jiuquan LC43/603 | teledet. | 061A |
Paź 31 | 16:13 | USA-265 | Atlas-5/401 | Canaveral SLC-41 | naw. | 062A |
Lis 03 | 16:25 | Zhongxing-2C | CZ-3B/G2 | Xichang LC3 | kom. | 063A |
Lis 04 | 03:45 | HiakaSat-1
EDSN-1 EDSN-2 EDSN-3 EDSN-4 EDSN-5 EDSN-6 EDSN-7 EDSN-8 Argus Printsat Supernova-Beta STACEM |
Super Strypi | Kokole Point LC-41 | tech./teledet.
tech. tech. tech. tech. tech. tech. tech. tech. tech. tech. tech. tech. |
F03 |
Lis 08 | 07:06 | Yaogan-28 | CZ-4C | Taiyuan LC9 | teledet. | 064A |
Lis 10 | 21:34 | Arabsat-6B/Badr-7
GSat-15 |
Ariane-5ECA | Kourou ELA-3 | kom.
kom. |
065A
065B |
Lis 17 | 06:34 | Kosmos 2510 | Sojuz-2.1b/Fregat-M | Plesieck 43/PU-4 | wo | 066A |
Lis 20 | 16:07 | LaoSat-1 | CZ-3B/G2 | Xichang LC2 | kom. | 067A |
Lis 24 | 06:50 | Telstar-12 Vantage | H-2A | Tanegashima Y/LP-1 | kom. | 068A |
Lis 26 | 21:24 | Yaogan-29 | CZ-4C | Taiyuan LC9 | zwiad. | 069A |
Gru 03 | 04:04 | LISA Pathfinder | Vega | Kourou ZLV | nauk. | 070A |
Gru 05 | 14:09 | Kosmos 2511
Kosmos 2512 |
Sojuz-2.1w/Wołga | Plesieck 43/PU-4 | zwiad.
kalib. |
071D
071B |
Gru 06 | 21:45 | Cygnus-4
SIMPL MinXSS-1 CADRE STMSat-1 Nodes-1 Nodes-2 AggieSat-4 Bevo-2 Flock-2e-1 Flock-2e-2 Flock-2e-3 Flock-2e-4 Flock-2e-5 Flock-2e-6 Flock-2e-7 Flock-2e-8 Flock-2e-9 Flock-2e-10 Flock-2e-11 Flock-2e-12 |
Atlas-5/401 | Canaveral SLC-41 | transp. do ISS
tech. nauk. tech. tech. tech. tech. tech. tech. teledet. teledet. teledet. teledet. teledet. teledet. teledet. teledet. teledet. teledet. teledet. teledet. |
072A
1998-067?? 1998-067HU 1998-067HV 1998-067HW 1998-067HX 1998-067HY 1998-067HP 1998-067HQ 1998-067JB 1998-067JC 1998-067JF 1998-067JG 1998-067?? 1998-067?? 1998-067?? 1998-067?? 1998-067?? 1998-067?? 1998-067?? 1998-067?? |
Gru 09 | 16:46 | Zhongxing-1C | CZ-3B/G2 | Xichang LC3 | kom. | 073A |
Gru 11 | 13:46 | Elektro-Ł No.2 | Zenit-3SLBF/Fregat-SB | Bajkonur 45/PU-1 | meteo. | 074A |
Gru 13 | 00:19 | Kosmos 2513 | Proton-M/Briz-M | Bajkonur 81/PU-24 | woj. trans. dan. | 075A |
Gru 15 | 11:03 | Sojuz TMA-19M | Sojuz-FG | Bajkonur 1/PU-5 | załogowy do ISS | 076A |
Gru 16 | 12:30 | TeLEOS-1
Kent Ridge 1 VELOX C1 VELOX 2 Galassia Athenoxat-1 |
PSLV-CA | Sriharikota FLP | teledet.
? ? ? ? ? |
077A
077 077 077 077 077 |
Gru 17 | 00:12 | Wukong | CZ-2D | Jiuquan LC43/603 | nauk. | 078A |
Gru 17 | 11:52 | Galileo-FOC FM08
Galileo-FOC FM09 |
Sojuz-STB/Fregat-MT | Kourou ELS | naw.
naw |
079A
079B |
Gru 21 | 08:45 | Progress MS-01 | Sojuz-2.1a | Bajkonur 31/PU-6 | transp. do ISS | 080A |
Gru 22 | 01:29 | Orbcomm 2G-02
Orbcomm 2G-05 Orbcomm 2G-08 Orbcomm 2G-10 Orbcomm 2G-12 Orbcomm 2G-13 Orbcomm 2G-14 Orbcomm 2G-15 Orbcomm 2G-16 Orbcomm 2G-17 Orbcomm 2G-18 |
Falcon 9R FT | Canaveral SLC-40 | kom.
kom. kom. kom. kom. kom. kom. kom. kom. kom. kom. |
081A
081 081 081 081 081 081 081 081 081 081 |
Gru 24 | 21:31 | Ekspress-AMU1 | Proton-M/Briz-M | Bajkonur 200/PU-39 | kom. | 082A |
Gru 28 | 16:04 | Gaofen-4 | CZ-3B/G2 | Xichang LC2 | teledet. | 083A |
Kolorem czerwonym całej linii oznaczono starty zakończone niepowodzeniem.
Kolorem czerwonym satelity oznaczono starty zakończone satelizacją, lecz na nieużytecznej orbicie, bądź też awarię satelity.
Skróty :
aerono. | - aeronomiczny | pen. | - penetratory |
im | - inżynieria materiałowa | pr. | - próbnik |
geofiz. | - geofizyczny | syg. | - sygnałowy |
kalib. | - kalibracyjny | tech. | - technologiczny |
klimat. | - klimatologiczny | teledet. | - teledetekcja |
kom. | - komunikacyjny | trans. dan. | - transmisja danych |
meteo. | - meteorologiczny | transp. | - transportowy |
nauk. | - naukowy | wo | - wczesne ostrzeganie |
naw. | - nawigacyjny | woj. | - wojskowy |
ocean. | - oceanograficzny | zwiad. | - zwiadowczy |
orb. | - orbiter | zw. rad. | - zwiad radarowy |
Starty 2014 | Starty 2016 | Strona główna | Planowane starty