STARTY RAKIET KOSMICZNYCH W ROKU 2016  -  28.12.2016
 
 
Data Czas Nazwa
ładunku
Rakieta
nośna
Miejsce
startu
Typ
ładunku
ID
Sty 15 16:57 BelinterSat-1 CZ-3B/G1 Xichang LC3 kom. 001A
Sty 17 18:42 Jason-3 Falcon 9R v1.1 Vandenberg SLC-4E nauk. 002A
Sty 20 04:01 IRNSS-R1E PSLV-XL Sriharikota SLP naw. 003A
Sty 27 23:21 Intelsat 29E Ariane-5ECA Kourou ELA-3 kom. 004A
Sty 29 22:20 Eutelsat 9B Proton-M/Briz-M Bajkonur 200/PU-39 kom./trans. dan. 005A
Lut 01 07:29 Beidou-3 M3-S CZ-3C/YZ-1 Xichang LC2 naw. 006A
Lut 05 13:39 USA-266 Atlas-5/401 Canaveral SLC-41 naw. 007A
Lut 07 00:21 Kosmos 2514 Sojuz-2.1b/Fregat-M Plesieck 43/PU-4 naw. 008A
Lut 07 00:29 Kwangmyongsong-4 Unha-3 Sohae teledet. 009A
Lut 10 11:41 USA-267 Delta-4M+ (5,2) Vandenberg SLC-6 woj. zwiad. 010A
Lut 16 17:58 Sentinel-3A Rokot/Briz-KM Plesieck 133/PU-3 teledet. 011A
Lut 17 08:45 Hitomi
Kinshachi-2
Kinshachi-3
Horyu-4
H-2A (202) Tanegashima Y/LP-1 nauk. 
tech. 
tech. 
tech.
012A 
012B 
012C 
012D
Mar 04 23:35 SES-9 Falcon 9R Canaveral SLC-40 kom. 013A
Mar 09 05:20 Eutelsat 65 West A Ariane-5ECA Kourou ELA-3 kom. 014A
Mar 10 10:31 IRNSS-R1F PSLV-XL Sriharikota SLP naw. 015A
Mar 13 18:56 Resurs-P No. 3 Sojuz-2.1b Bajkonur 31/PU-6 teledet. 016A
Mar 14 09:32 TGO
Schiaparelli
Proton-M/Briz-M Bajkonur 200/PU-39 orb. Marsa 
lądownik Marsa
017A 
017
Mar 18 21:27 Sojuz TMA-20M Sojuz-FG Bajkonur 1/PU-5 załogowy do ISS 018A
Mar 23 03:06 Cygnus OA-6
Flock-2e' 1
Flock-2e' 2
Flock-2e' 3
Flock-2e' 4
Flock-2e' 5
Flock-2e' 6
Flock-2e' 7
Flock-2e' 8
Flock-2e' 9
Flock-2e' 10
Flock-2e' 11
Flock-2e' 12
Flock-2e' 13
Flock-2e' 14
Flock-2e' 15
Flock-2e' 16
Flock-2e' 17
Flock-2e' 18
Flock-2e' 19
Flock-2e' 20
Diwata-1
Lemur-2-5
Lemur-2-6
Lemur-2-7
Lemur-2-8
Lemur-2-9
Atlas-5/401 Canaveral SLC-41 transp. do ISS
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet.
019A 
1998-067HZ 
1998-067JA 
1998-067JD 
1998-067JE 
1998-067 
1998-067 
1998-067 
1998-067 
1998-067 
1998-067 
1998-067 
1998-067 
1998-067KH 
1998-067KJ 
1998-067KK 
1998-067KL 
1998-067KM 
1998-067KN 
1998-067 
1998-067 
1998-067HT 
1998-067JH 
1998-067JJ 
1998-067JK 
1998-067JL 
1998-067
Mar 24 09:42 Kosmos 2515 Sojuz-2.1a Plesieck 43/PU-3 zwiad. 020A
Mar 29 20:11 Beidou-2 IGSO-6 CZ-3A Xichang LC2 naw. 021A
Mar 31 16:24 Progress MS-02
Tomsk TPU-120
Sojuz-2.1a Bajkonur 31/PU-6 transp. do ISS
tech.
022A 
1998-067
Kwi 05 17:38 Shijian-10 CZ-2D Jiuquan LC43/603 im 023A
Kwi 08 20:44 Dragon SpX-8
BEAM
Falcon 9R Canaveral SLC-40 transp. do ISS
moduł ISS
024A 
-
Kwi 25 21:02 Sentinel-1B
MICROSCOPE
OUFTI-1
AAUSAT4
E-St@r-II
Sojuz-STA/Fregat-M Kourou ELS teledet. 
nauk. 
tech. 
tech. 
tech.
025A 
025B 
025C 
025D 
025E
Kwi 28 02:01 Łomonosow
Aist-2
SamSat-218/D
Sojuz-2.1a/Wołga Wostocznyj 1S nauk. 
teledet. 
tech.
026A 
026B 
026C
Kwi 28 07:20 IRNSS-R1G PSLV-XL Sriharikota FLP naw. 027A
Maj 06 05:21 JCSat-14 Falcon-9R Canaveral SLC-40 kom. 028A
Maj 15 02:43 Yaogan-30 CZ-2D Jiuquan LC43/603 teledet. 029A
Maj 24 08:49 Galileo-FOC FM10
Galileo-FOC FM11
Sojuz-STB/Fregat-MT Kourou ELS naw. 
naw.
030A 
030B
Maj 27 21:39 Thaicom-8 Falcon 9R Canaveral SLC-40 kom. 031A
Maj 29 08:45 Kosmos 2516 Sojuz-2.1b/Fregat-M Plesieck 43/PU-4 naw. 032A
Maj 30 03:17 Ziyuan-3 02
NuSat-1
NuSat-2
CZ-4B Taiyuan LC9 teledet. 
teledet. 
teledet.
033A 
033B 
033C
Cze 05 14:00 Kosmos 2517 Rokot/Briz-KM Plesieck 133/PU-3 geodezyjny 034A
Cze 09 07:10 Intelsat-31 Proton-M/Briz-M Bajkonur 81/PU-24 kom. 035A
Cze 11 17:51 USA-268 Delta-4H Canaveral SLC-37B woj. zwiad. 036A
Cze 12 15:30 Beidou-2 G7 CZ-3B/G2 Xichang LC3 naw. 037A
Cze 15 14:29 Eutelsat 117 West B
ABS-2A
Falcon 9R Canaveral SLC-40 kom. 
kom.
038A 
038B
Cze 18 21:38 EchoStar-18
BRIsat-1
Ariane-5ECA Kourou ELA-3 kom. 
kom.
039A 
039B
Cze 22 03:55 Cartosat-2C
Swayam
SathyaBama Sat
GHGSat-D
BIROS
Skysat-C1
Flock 2p-1
Flock 2p-2
Flock 2p-3
Flock 2p-4
Flock 2p-5
Flock 2p-6
Flock 2p-7
Flock 2p-8
Flock 2p-9
Flock 2p-10
Flock 2p-11
Flock 2p-12
Lapan-A3
M3MSa
BeeSat-4
PSLV-XL Sriharikota SLP teledet. 
tech. 
tech. 
teledet. 
obserwacyjny 
teledet. 
obserwacyjny 
obserwacyjny 
obserwacyjny 
obserwacyjny 
obserwacyjny 
obserwacyjny 
obserwacyjny 
obserwacyjny 
obserwacyjny 
obserwacyjny 
obserwacyjny 
obserwacyjny 
obserwacyjny 
tech. kom. 
tech.
040A 
040 
040 
040 
040 
040 
040 
040 
040 
040 
040 
040 
040 
040 
040 
040 
040 
040 
040 
040 
040
Cze 24 14:30 MUOS-5 Atlas-5/551 Canaveral SLC-41 woj. kom. 041A
Cze 25 12:00 DFFC
Aoxiang Zhixing
Aolong-1
Tiange Feixingqi-1
Tiange Feixingqi-2
ZGZSZ
PZZ
CZ-7/YZ-1A Wenchang LC201 tech. 
tech. 
tech. 
tech. 
tech. 
tech. 
balast
042 
042B 
042F 
042L 
042M 
042A 
042
Cze 29 03:21 Shijian-16-02 CZ-4B Jiuquan  LC43/603 tech. 043A
Lip 07 01:37 Sojuz MS-01 Sojuz-FG Bajkonur 1/PU-5 załogowy do ISS 044A
Lip 16 21:42 Progress MS-03 Sojuz-U Bajkonur 31/PU-6 transp. do ISS 045A
Lip 18 04:45 Dragon SpX-9 Falcon-9R Canaveral SLC-40 transp. do ISS 046A
Lip 28 12:37 USA-269 Atlas-5/421 Canaveral SLC-41 woj. zwiad. 047A
Sie 05 16:22 Tiantong-1 (01) CZ-3B/G2 Xichang LC3 kom. 048A
Sie 09 22:55 Gaofen-3 CZ-4C Taiyuan LC9 teledet. 049A
Sie 14 05:26 JCSat-16 Falcon-9R Canaveral SLC-40 kom. 050A
Sie 15 17:40 Mozi
3Cat-2
Lixing-1
CZ-2D Jiuquan LC43/603 tech. kom. 
teledet. 
nauk.
051A 
051B 
051C
Sie 19 04:52 USA-270
USA-271
Delta-4M+(4,2) Canaveral SLC-37B zwiad. 052A
Sie 24 22:16 Intelsat 33E
Intelsat 36
Ariane-5ECA Kourou ELA-3 kom. 
kom.
053A 
053B
Sie 31 18:55 Gaofen-10 CZ-4C Taiyuan LC9 teledet. F01
Wrz 01 13:07 AMOS-6 Falcon-9R * Canaveral SLC-40 kom. -
Wrz 08 11:20 Insat-3DR GSLV Mk II Sriharikota SLP meteo. 054A
Wrz 08 23:05 OSIRIS-REx Atlas-5/411 Canaveral SLC-41 sonda 055A
Wrz 13 14:38 Offeq-11 Shavit-2 Palmachim zwiad. 056A
Wrz 15 14:04 Tiangong-2
Banxing-2
CZ-2F/T Jiuquan LC43/921 stacja kosmiczna 
tech.
057A 
057B
Wrz 16 01:44 PerúSat-1
SkySat-Gen2 2-2
SkySat-Gen2 2-3
SkySat-Gen2 2-4
SkySat-Gen2 2-5
Vega Kourou ELA-1 teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet.
058A 
058B 
058C 
058D 
058E
Wrz 26 03:42 SCATSat-1
Blacksky Pathfinder-1
PiSAT
Pratham
Alsat-2B
Alsat-1N
CanX-7
Alsat-1B
PSLV Sriharikota FLP teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet.
059A 
059 
059 
059 
059 
059 
059 
059
Paź 06 20:30 NBN CO 1B
GSAT-18
Ariane-5ECA Kourou ELA-3 kom. 
kom.
060A 
060B
Paź 16 23:30 Shenzhou-11 CZ-2F/G Jiuquan LC43/921 załogowy 061A
Paź 17 23:46 Cygnus OA-5
Lemur-2-14
Lemur-2-15
Lemur-2-16
Lemur-2-17
Antares-230 Wallops LP-0A transp. do ISS 062A 
062C 
062D 
062E 
062F
Paź 19 08:05 Sojuz MS-02 Sojuz-FG Bajkonur 31/PU-6 załogowy do ISS 063A
Lis 02 06:20 Himawari-9 H-2A (202) Tanegashima Y/LP-1 meteo. 064A
Lis 03 12:43 Shijian-17 CZ-5/YZ-2 Wenchang LC101 tech. 065A
Lis 09 23:42 Maichong Xing
Xiaoxiang-1
Lishui-1 01
KS-1Q
CAS-2T
CZ-11 Jiuquan tech. 
tech. 
teledet. 
teledet. 
teledet.
066A 
066 
066 
066 * 
066 *
Lis 11 18:31 WorldView-4
Prometheus-2.1
Prometheus-2.2
Aerocube 8C
Aerocube 8D
U2U
CELTEE
RAVAN
Atlas-5/401 Vandenberg SLC-3E teledet. 
tech. 
tech. 
tech. 
tech. 
tech. 
tech. 
tech.
067A 
067 
067 
067 
067 
067 
067 
067
Lis 11 23:14 Yunhai-1 (01) CZ-2D Jiuquan LC43/603 meteo. 068A
Lis 17 13:07 Galileo-FOC FM07
Galileo-FOC FM12
Galileo-FOC FM13
Galileo-FOC FM14
Ariane-5ES Kourou ELA-3 naw. 
naw. 
naw. 
naw.
069A 
069B 
069C 
069D
Lis 17 20:20 Sojuz MS-03 Sojuz-FG Bajkonur 1/PU-5 załogowy do ISS 070A
Lis 19 23:42 GOES-R Atlas-5/541 Canaveral SLC-41 meteo. 071A
Lis 22 15:24 Tianlian-1 (4) CZ-3C/G2 Xichang LC2 trans. dan. 072A
Gru 01 14:52 [Progress MS-4] Sojuz-U Bajkonur 1/PU-5 transp. do ISS F02
Gru 05 13:52 Göktürk-1 Vega Kourou ELA-1 teledet. 073A
Gru 07 04:55 Resourcesat-2A PSLV-XL Sriharikota FLP teledet. 074A
Gru 07 23:53 USA-272 Delta-4M+(5,4) Canaveral SLC-37B woj. kom. 075A
Gru 09 13:27 HTV-6 (Kounotori-6)
AOBA Velox III
TuPOD
Tancredo-1
OSNSAT
EGG
ITF-2
STARS C
FREEDOM
Waseda-SAT 3
H-2B Tanegashima Y/LP-2 transp. do ISS
tech. 
tech. 
tech. 
tech. 
tech. 
tech. 
tech. 
tech. 
tech.
076A 








?
Gru 10 16:11 Fengyun-4A CZ-3B/G2 Xichang LC3 meteo. 077A
Gru 15 13:37 CYGNSS-1
CYGNSS-2
CYGNSS-3
CYGNSS-4
CYGNSS-5
CYGNSS-6
CYGNSS-7
CYGNSS-8
L-1011/Pegasus-XL Canaveral meteo. 
meteo. 
meteo. 
meteo. 
meteo. 
meteo. 
meteo. 
meteo.
078A 
078B 
078C 
078D 
078E 
078F 
078G 
078H
Gru 18 19:13 Echostar-19 Atlas-5/431 Canaveral SLC-41 kom. 079A
Gru 20 11:00 ERG Epsilon-2 Kagoshima LP-M nauk. 080A
Gru 21 19:22 TanSat
Spark-01
Spark-01
Yijian
CZ-2D Jiuquan LC43/603 nauk.
teledet.
teledet.
?
081A
081
081
081
Gru 21 20:30 Star One D1
JCSat 15
Ariane-5ECA Kourou ELA-3 kom.
kom.
082A
082B
Gru 28 03:24 GaoJing-1 01
GaoJing-1 02
BY-70-1
CZ-2D Taiyuan LC9 teledet.
teledet.
am. kom.
083A
083B
083C

* - eksplozja RN dwa dni przed planowanym startem.
** - planowo pozostał połączony z ostatnim stopniem RN.

Kolorem czerwonym całej linii oznaczono starty zakończone niepowodzeniem.

Kolorem czerwonym satelity oznaczono starty zakończone satelizacją, lecz na nieużytecznej orbicie, bądź też awarię satelity.


Skróty :
 
aerono. - aeronomiczny pen. - penetratory
im - inżynieria materiałowa pr. - próbnik
geofiz. - geofizyczny syg. - sygnałowy
kalib. - kalibracyjny tech. - technologiczny
klimat. - klimatologiczny teledet. - teledetekcja
kom. - komunikacyjny trans. dan. - transmisja danych
meteo. - meteorologiczny transp. - transportowy
nauk. - naukowy wo - wczesne ostrzeganie
naw. - nawigacyjny woj. - wojskowy
ocean. - oceanograficzny zwiad. - zwiadowczy
orb. - orbiter zw. rad. - zwiad radarowy

Starty 2015 | Starty 2017 | Strona główna | Planowane starty