STARTY RAKIET KOSMICZNYCH W ROKU 2017  -  18.11.2017
 
Data Czas Nazwa
ładunku
Rakieta
nośna
Miejsce
startu
Typ
ładunku
ID
Sty 05 15:18 TJSSY-2X CZ-3B Xichang LC2 kom. 001A
Sty 09 04:11 Jilin-1 (3)
Xingyun Shiyan-1
Kaidun-1
Kuaizhou-1A Jiuquan teledet. 

?
002A 
002B 
002C
Sty 14 17:55 Iridium-NEXT 1
Iridium-NEXT 2
Iridium-NEXT 3
Iridium-NEXT 4
Iridium-NEXT 5
Iridium-NEXT 6
Iridium-NEXT 7
Iridium-NEXT 8
Iridium-NEXT 9
Iridium-NEXT 10
Falcon-9R Vandenberg SLC-4E kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom.
003A 
003B 
003C 
003D 
003E 
003F 
003G 
003H 
003J 
003K
Sty 14 23:33 TRICOM-1 SSS-520 Kagoshima LP-K tech. F01
Sty 21 00:42 SBIRS-GEO-3 Atlas-5/401 Canaveral SLC-41 woj. kom. 004A
Sty 24 07:44 Kirameki-2 H-2A (204) Tanegashima Y/LP-1 woj. kom. 005A
Sty 28 01:04 Hispasat 36W-1 Sojuz-STB/Fregat-MT Kourou ELS kom. 006A
Lut 14 21:39 SkyBrasil-1
Telkom-3S
Ariane-5ECA Kourou ELA-3 kom. 
kom.
007A 
007B
Lut 15 03:58 Cartosat-2D
INS-1A
INS-1B
Flock-3p 1
Flock-3p 2
Flock-3p 3
Flock-3p 4
Flock-3p 5
Flock-3p 6
Flock-3p 7
Flock-3p 8
Flock-3p 9
Flock-3p 10
Flock-3p 11
Flock-3p 12
Flock-3p 13
Flock-3p 14
Flock-3p 15
Flock-3p 16
Flock-3p 17
Flock-3p 18
Flock-3p 19
Flock-3p 20
Flock-3p 21
Flock-3p 22
Flock-3p 23
Flock-3p 24
Flock-3p 25
Flock-3p 26
Flock-3p 27
Flock-3p 28
Flock-3p 29
Flock-3p 30
Flock-3p 31
Flock-3p 32
Flock-3p 33
Flock-3p 34
Flock-3p 35
Flock-3p 36
Flock-3p 37
Flock-3p 38
Flock-3p 39
Flock-3p 40
Flock-3p 41
Flock-3p 42
Flock-3p 43
Flock-3p 44
Flock-3p 45
Flock-3p 46
Flock-3p 47
Flock-3p 48
Flock-3p 49
Flock-3p 50
Flock-3p 51
Flock-3p 52
Flock-3p 53
Flock-3p 54
Flock-3p 55
Flock-3p 56
Flock-3p 57
Flock-3p 58
Flock-3p 59
Flock-3p 60
Flock-3p 61
Flock-3p 62
Flock-3p 63
Flock-3p 64
Flock-3p 65
Flock-3p 66
Flock-3p 67
Flock-3p 68
Flock-3p 69
Flock-3p 70
Flock-3p 71
Flock-3p 72
Flock-3p 73
Flock-3p 74
Flock-3p 75
Flock-3p 76
Flock-3p 77
Flock-3p 78
Flock-3p 79
Flock-3p 80
Flock-3p 81
Flock-3p 82
Flock-3p 83
Flock-3p 84
Flock-3p 85
Flock-3p 86
Flock-3p 87
Flock-3p 88
Lemur-2 22
Lemur-2 23
Lemur-2 24
Lemur-2 25
Lemur-2 26
Lemur-2 27
Lemur-2 28
Lemur-2 29
Nayif-1
BGUSat
PEASSS
DIDO-2
Al Farabi-1
PSLV-XL Sriharikota FLP teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
tech. 
tech. 
tech. 
nauk. 
tech.
008A 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008 
008
Lut 19 14:39 Dragon SpX-10 Falcon-9R KSC LC-39A transp. do ISS 009A
Lut 22 05:59 Progress MS-05 Sojuz-U Bajkonur 1/PU-5 transp. do ISS 010A
Mar 01 17:50 USA-274
USA-274A
Atlas-5/401 Vandenberg SLC-3E woj. zwiad. 
woj. zwiad.
011A 
011B
Mar 02 23:53 Tiankun-1 KT-2 Jiuquan teledet. 012A
Mar 07 01:49 Sentinel-2B Vega Kourou ZLV teledet. 013A
Mar 16 06:00 Echostar-23 Falcon-9 KSC LC-39A kom. 014A
Mar 17 01:20 IGS-10 H-2A (202) Tanegashima Y/LC-1 woj. zwiad. 015A
Mar 19 00:18 USA-275 Delta-4M+(5,4) Canaveral SLC-37B woj. kom. 016A
Mar 30 22:27 SES-10 Falcon-9R KSC LC-39A kom. 017A
Kwi 12 11:04 Shijian-13 CZ-3B/G2 Xichang LC2 kom. 018A
Kwi 18 15:11 Cygnus OA-7
ALTAIR 1
SUSat
UNSW-EC0
i-INSPIRE 2
ZA-AeroSat
nSIGHT 1
Ex-Alta 1
LilacSat 1
NJUST 1
Aoxiang 1
SOMP 2
QBITO
Aalto 2
X-CubeSat
SpaceCube
DUTHSat
UPSat
Hoopoe
LINK
SNUSAT 1
SNUSAT 1b
qbee50-LTU-OC
BeEagleSat
HAVELSAT
Phoenix
PolyITAN-2-SAU
QBUS 1
QBUS 2
QBUS 4
IceCube
CSUNSat 1
CXBN 2
(NASA)
Biarri-Point
Lemur-2 30
Lemur-2 31
Lemur-2 32
Lemur-2 33
Atlas-5/401 Canaveral SLC-41 transp. do ISS 019A 
019 
019 
019 
019 
019 
019 
019 
019 
019 
019 
019 
019 
019 
019 
019 
019 
019 
019 
019 
019 
019 
019 
019 
019 
019 
019 
019 
019 
019 
019 
019 
019 
019 
019 
019 
019 
019 
019
Kwi 20 07:14 Sojuz MS-04 Sojuz-FG Bajkonur 1/PU-5 załogowy do ISS 020A
Kwi 20 11:42 Tianzhou-1
Silu-1
CZ-7 (340) Wenchang LC-201 transp. do TG-2
tech.
021A
021F
Maj 01 11:15 USA-276 Falcon-9R KSC LC-39A woj. zwiad. 022A
Maj 04 21:50 SGDC-1
Koreasat-7
Ariane-5ECA Kourou ELA-3 kom. 
kom.
023A 
023B
Maj 05 11:27 GSat-9 GSLV Mk 2 Sriharikota SLP kom. 024A
Maj 15 23:21 Inmarsat-5 F4 Falcon-9 KSC LC-39A kom. 025A
Maj 18 11:55 SES-15 Sojuz-STA/Fregat-M Kourou ZLV kom. 026A
Maj 25 04:20 It's A Test * Electron Onenui LC-1 test F02
Maj 25 06:34 Kosmos 2518 Sojuz-2.1b/Fregat-M Plesieck 43/PU-4 wo 027A
Cze 01 00:18 Michibiki-2 H-2A (202) Tanegashima Y/LP-1 naw. 028A
Cze 01 23:45 ViaSat-2
Eutelsat 172B
Ariane-5ECA Kourou ELA-3 kom. 
kom.
029A 
029B
Cze 03 21:07 Dragon SpX-11
Bird-B
Bird-G
Bird-J
Bird-M
Bird-N
Falcon-9R KSC LC-39A transp. do ISS
tech. 
tech. 
tech. 
tech. 
tech.
030A 
030 
030 
030 
030 
030
Cze 05 11:58 GSat-19 GSLV Mk 3 Sriharikota SLP kom. 031A
Cze 08 03:46 EchoStar-21 Proton-M/Briz-M Bajkonur 81/PU-24 kom. 032A
Cze 14 09:20 Progress MS-06
Radioskaf RS-6
Radioskaf RS-7
TNS-0 Nr. 2
Sfera-53 Nr. 2
Sojuz-2.1a Bajkonur 31/PU-6 transp. do ISS
tech.
tech.
tech.
aerono.
033A
?
?
?
?
Cze 15 03:00 Huiyan
Zhuhai-1 (01)
Zhuhai-1 (02)
ÑuSat-3
CZ-4B Jiuquan LC43/603 nauk.
teledet.
teledet.
teledet.
034A
034B
034C
034D
Cze 18 16:10 Zhongxing-9A CZ-3B/G2 Xichang LC2 kom. 035A
Cze 23 03:59 Cartosat-2E
Blue Diamond
Green Diamond
Red Diamond
MaxValierSat
Venta-1
CICERO-6
COMPASS 2
InflateSail
LituanicaSAT 2
URSA MAIOR
NUDTSat
Pegasus
UCLSat
VZLUsat 1
Aalto-1,
Lemur-2 (34)
Lemur-2 (35)
Lemur-2 (36)
Lemur-2 (37)
Lemur-2 (38)
Lemur-2 (39)
Lemur-2 (40)
Lemur-2 (41)
NIUSat
CE-SAT 1
D-Sat
ROBUSTA 1B
SUCHAI 
skCUBE
PSLV-XL Sriharikota FLP teledet.
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
036A
036
036
036
036
036
036
036
036
036
036
036
036
036
036
036
036
036
036
036
036
036
036
036
036
036
036
036
036
036
Cze 23 18:05 Kosmos 2519
Kosmos 2521
Sojuz-2.1w/Wołga Plesieck 43/PU-4 woj. zwiad.
woj. zwiad.
037A
O37D
Cze 23 19:10 BulgariaSat-1 Falcon-9R KSC LC-39A kom. 038A
Cze 25 20:25 Iridium-NEXT 11
Iridium-NEXT 12
Iridium-NEXT 13
Iridium-NEXT 14
Iridium-NEXT 15
Iridium-NEXT 16
Iridium-NEXT 17
Iridium-NEXT 18
Iridium-NEXT 19
Iridium-NEXT 20
Falcon-9R Vandenberg SLC-4E kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom.
039A
039B
039C
039D
039E
039F
039G
039H
039J
039K
Cze 28 21:15 Inmarsat-S EAS
GSat-17
Ariane-5ECA Kourou ELA-3 kom.
kom.
040A
040B
Lip 02 11:23 Shijian-18 CZ-5 Wenchang LC101 tech. kom. F03
Lip 05 23:38 Intelsat 35e Falcon-9 KSC LC-39A kom. 041A
Lip 14 06:37 Kanopus-W-IK
TechnoSat
Corvus-BC 1
Corvus-BC 2
MKA Majak
MKA-N-1
MKA-N-2
Ecuador-UTE-Juzgu
Flying Laptop
Iskra-MAI-85
NORSAT-1
NORSAT-2
WNISAT-1R
CICERO-1
CICERO-2
CICERO-3
NanoACE
Lemur-2
Lemur-2
Lemur-2
Lemur-2
Lemur-2
Lemur-2
Lemur-2
Lemur-2
Flock 2k
Flock 2k
Flock 2k
Flock 2k
Flock 2k
Flock 2k
Flock 2k
Flock 2k
Flock 2k
Flock 2k
Flock 2k
Flock 2k
Flock 2k
Flock 2k
Flock 2k
Flock 2k
Flock 2k
Flock 2k
Flock 2k
Flock 2k
Flock 2k
Flock 2k
Flock 2k
Flock 2k
Flock 2k
Flock 2k
Flock 2k
Flock 2k
Flock 2k
Flock 2k
Flock 2k
Flock 2k
Flock 2k
Flock 2k
Flock 2k
Flock 2k
Flock 2k
Flock 2k
Flock 2k
Flock 2k
Flock 2k
Flock 2k
Flock 2k
Flock 2k
Flock 2k
Flock 2k
Flock 2k
Flock 2k
Sojuz-2.1a/Fregat-M Bajkonur 31/PU-6 teledet.
tech.
tech.
tech.
tech.
tech.
tech.
tech.
tech.
tech.
tech.
tech.
tech.
tech.
tech.
tech.
tech.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
042A
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
042
Lip 28 15:41 Sojuz MS-05 Sojuz-FG Bajkonur 1/PU-5 załogowy do ISS 043A
Sie 02 01:59
OPTSAT-3000
VENµS
Vega
Kourou ZLV
teledet.
teledet.
044A
044B
Sie 14 12:32
Dragon SpX-12 Falcon-9R
KSC LC-39A
transp. do ISS 045A
Sie 16 22:07
Kosmos 2520
Proton-M/Briz-M
Bajkonur 81/PU-24 woj. kom.
046A
Sie 18 12:29
TDRS-13
Atlas-5/401 Canaveral SLC-41
trans.dan.
047A
Sie 19 05:29
Michibiki-3
H-2A (204) Tanegashima Y/LP-1
naw.
048A
Sie 24 18:51
FORMOSAT-5
Falon-9R
Vandenberg SLC-4E
teledet.
049A
Sie 26 06:04
ORS-5
Prometheus 2.2
Prometheus 2.4
DHFR

Minotaur-4/Orion-38
Canaveral SLC-46
woj.zwiad
tech.
tech.
tech.
050A
050B
050C
050D
Sie 31 13:30
IRNSS-1H
PSLV-XL
Sriharikota SLP
naw.
051A
Wrz 07 14:00
OTV-5 (USA-277)
Falcon-9R
KSC LC-39A
woj. tech.
052A
Wrz 11 19:24
Amazonas-5
Proton-M/Briz-M
Bajkonur 200/PU-39
kom.
053A
Wrz 12 21:17
Sojuz MS-06 Sojuz-FG Bajkonur 1/PU-5 załogowy do ISS 054A
Wrz 22 00:03
Kosmos 2522
Sojuz-2.1b/Fregat-M Plesieck 43/PU-4
naw.
055A
Wrz 24 05:50
USA-278
Atlas-5/541
Vandenberg SLC-3E
woj. zwiad.
056A
Wrz 28 18:52
AsiaSat-9
Proton-M/Briz-M
Bajkonur 200/PU-39
kom.
057A
Wrz 29 04:21
Yaogan-30-01 1
Yaogan-30-01 2
Yaogan-30-01 3
CZ-2C
Xichang LC3
woj. zwiad.
woj. zwiad.
woj. zwiad.
058A
058B
058C
Wrz 29 21:56
Intelsat 37e
BSat-4a
Ariane-5ECA
Kourou ELA-3
kom.
kom.
059A
059B
Paź 09 04:13
VRSS-2
CZ-2D
Jiuquan LC-43/603
teledet.
060A
Paź 09 12:37
Iridium-NEXT 21
Iridium-NEXT 22
Iridium-NEXT 23
Iridium-NEXT 24
Iridium-NEXT 25
Iridium-NEXT 26
Iridium-NEXT 27
Iridium-NEXT 28
Iridium-NEXT 29
Iridium-NEXT 30
Falcon-9R
Vandenberg SLC-4E
kom.
kom.
kom.
kom.
kom.
kom.
kom.
kom.
kom.
kom.
061A
061B
061C
061D
061E
061F
061G
061H
061J
061K
Paź 09 22:02
Michibiki-4
H-2A (202)
Tanegashima Y/LP-1
naw.
062A
Paź 11 22:53
SES-11
Falcon-9R
KSC LC-39A
kom.
063A
Paź 13 09:28
Sentinel-5P
Rokot/Briz-KM
Plesieck 133/PU-3
klimat.
064A
Paź 14 08:47
Progress MS-07 Sojuz-2.1a
Bajkonur 31/PU-6
transp. do ISS 065A
Paź 15 07:28
NRO L-52
Atlas-5/421
Canaveral SLC-41
trans. dan.
066A
Paź 30 19:34
Koreasat-5A
Falcon-9R KSC LC-39A kom.
067A
Paź 31 21:37
SkySat-2-6
SkySat-2-7
SkySat-2
-8
SkySat-2-9
SkySat-2-10
SkySat-2-11
Flock-3m 1
Flock-3m 2
Flock-3m 3
Flock-3m 4
Minotaur-C XL
Vandenberg SLC-576E
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
068A
068B
068C
068D
068E
068F
068G
068H
068J
068K
Lis 05 11:45
Beidou-3M1
Beidou-3M2
CZ-3B/YZ-1
Xichang LC2?
naw.
naw.
069A
069B
Lis 08 01:43
Mohammed VI-A
Vega
Kourou ZLV
zwiad.
070A
Lis 12 12:20
Cygnus OA-8
EcAMSat
TechEdSat 6
Lemur-2 50
Lemur-2 51
Lemur-2 52
Lemur-2 53
Lemur-2 54
Lemur-2 55
Lemur-2 56
Lemur-2 57
ISARA
CHEFsat
Asgardia 1
OCSD B
OCSD C
PropCube 2
Antares-230
Wallops LP-0A
transp. do ISS
nauk.
tech.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
tech.
tech.
tech.
tech.
tech.
tech.
071A
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
Lis 14 18:36
Fengyun-3D
Head-1
CZ-4C Taiyuan LC9
meteo.
kom.
072A
072B
Lis 18 09:48
JPPS
MiRaTA
Buccaneer
EagleSat
CP 7
Fox 1B
MakerSat 0
Delta-2 (7920-10C) Vandenberg SLC-2W
meteo.
tech.
tech.
tech.
tech.
tech.
tech.
073A
073
073
073
073
073
073

Kolorem czerwonym całej linii oznaczono starty zakończone niepowodzeniem.

Kolorem czerwonym satelity oznaczono starty zakończone satelizacją, lecz na nieużytecznej orbicie, bądź też awarię satelity.

* - ładunek połączony z ostatnim stopniem rakiety


Skróty :Jiuq
 
aerono. - aeronomiczny pen. - penetratory
im - inżynieria materiałowa pr. - próbnik
geofiz. - geofizyczny syg. - sygnałowy
kalib. - kalibracyjny tech. - technologiczny
klimat. - klimatologiczny teledet. - teledetekcja
kom. - komunikacyjny trans. dan. - transmisja danych
meteo. - meteorologiczny transp. - transportowy
nauk. - naukowy wo - wczesne ostrzeganie
naw. - nawigacyjny woj. - wojskowy
ocean. - oceanograficzny zwiad. - zwiadowczy
orb. - orbiter zw. rad. - zwiad radarowy

Starty 2016 | Strona główna | Planowane starty