STARTY RAKIET KOSMICZNYCH W ROKU 2019  -  19.09.2019
 
 
Data Czas Nazwa
ładunku
Rakieta
nośna
Miejsce
startu
Typ
ładunku
ID
Sty 10 17:11 Zhongxing-2D CZ-3B/G2 Xichang LC2 kom. 001A
Sty 11 15:32 Iridium-NEXT 66
Iridium-NEXT 67
Iridium-NEXT 68
Iridium-NEXT 69
Iridium-NEXT 70
Iridium-NEXT 71
Iridium-NEXT 72
Iridium-NEXT 73
Iridium-NEXT 74
Iridium-NEXT 75
Falcon-9R Vandenberg SLC-4E kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom.
002A 
002B 
002C 
002D 
002E 
002F 
002G 
002H 
002J 
002K
Sty 15 00:30 Payam-e Amirkabir Simorgh Semnan LC-2 teledet. F01
Sty 18 00:50 RAPIS-1
RISESAT
ALE-1
MicroDragon
OrigamiSat-1
Aoba
NEXUS
Epsilon Kagoshima LP-M





?
003 
003 
003 
003 
003 
003 
003
Sty 19 19:10 USA-290 Delta-4H Vandenberg SLC-6 zwiad. 004A
Sty 21 05:42 Jilin Lincao-1
Wenchang ChaoSuan-1
Lingque-1A
Xiaoxiang-1 03
CZ-11 Jiuquan teledet. 
teledet. 
teledet. 
tech.
005A 
005B 
005 
005
Sty 24 18:07 Microsat-R
Kalamsat v2
PSLV-DL Sriharikota FLP zwiad. 
tech.
006A 
006B
Lut 05 21:01 HS4-SGS1
GSat-31
Ariane-5ECA Kourou ELA-3 kom. 
kom.
007A 
007B
Lut 05 ??:?? Dousti Safir-1B Semnan LC-1 ? F02
Lut 21 16:47 EgyptSat-A Sojuz-2.1b/Fregat-M Bajkonur 31/PU-6 teledet. 008A
Lut 22 01:45 PSN-6
Beresheet
S5
Falcon-9R Canaveral SLC-40 kom. 
sonda Księżyca 
?
009A 
009 
009
Lut 27 21:37 OneWeb 0006
OneWeb 0007
OneWeb 0008
OneWeb 0009
OneWeb 0010
OneWeb 0011
Sojuz-ST-B/Fregat-M Kourou ELS kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom.
010A 
010B 
010C 
010D 
010E 
010F
Mar 02 07:49 Dragon 2 DM-1 Falcon-9R KSC LC-39A test 011A
Mar 09 16:28 Zhongxing-6C CZ-3B/G2 Xichang LC3 kom. 012A
Mar 14 19:14 Sojuz MS-12 Sojuz-FG Bajkonur 1/PU-5 załogowy do ISS 013A
Mar 16 00:26 USA-291 Delta-4M+(5,4) Canaveral SLC-37B woj. kom. 014A
Mar 22 01:51 PRISMA Vega Kourou ZLV teledet. 015A
Mar 27 09:39 Lingque 1B OS-M1 Jiuquan teledet. F03
Mar 28 23:37 R3D2 Electron/Curie Onenui LC1 tech. 016A
Mar 31 15:51 Tianlian-2 01 CZ-3B/G2 Xichang LC2 trans. dan. 017A
Apr 01 03:57 EMISAT
Flock-4A
Flock-4A
Flock-4A
Flock-4A
Flock-4A
Flock-4A
Flock-4A
Flock-4A
Flock-4A
Flock-4A
Flock-4A
Flock-4A
Flock-4A
Flock-4A
Flock-4A
Flock-4A
Flock-4A
Flock-4A
Flock-4A
Flock-4A
Lemur-2
Lemur-2
Lemur-2
Lemur-2
Astrocast-2
M6P
BlueWalker 1
Aistechsat-3
PSLV-QL Sriharikota SLP



























?
018A 
018 
018 
018 
018 
018 
018 
018 
018 
018 
018 
018 
018 
018 
018 
018 
018 
018 
018 
018 
018 
018 
018 
018 
018 
018 
018 
018 
018
Apr 04 11:02 Progress MS-11 Sojuz-2.1a Bajkonur 31/PU-6 transp. do ISS 019A
Apr 04 17:04 O3b (FM-17)
O3b (FM-18)
O3b (FM-19)
O3b (FM-20)
Sojuz-STB/Fregat-MT Kourou ELS kom. 
kom. 
kom. 
kom.
020A 
020B 
020C 
020D
Apr 11 22:35 Arabsat-6A Falcon Heavy KSC LC-39A kom. 021A
Apr 17 20:46 Cygnus NG-11
VCC A
VCC B
VCC C
Bird JPN
Bird LKA
Bird NPL
IOD-GEMS
EntrySat
Światowid
KrakSat
AeroCube 10A
AeroCube 10B
SASSI2
Seeker
NSLSAT 1
ThinSat 1A
ThinSat 1B
ThinSat 1C
ThinSat 1D
ThinSat 1E
ThinSat 1F
ThinSat 1G
ThinSat 1H
ThinSat 1I
ThinSat 1J
ThinSat 1K
ThinSat 1L
Antares-230 Wallops LP-0A transp. do ISS


























?
022A 
022 
022 
022 
022 
022 
022 
022 
022 
022 
022 
022 
022 
022 
022 
022 
022 
022 
022 
022 
022 
022 
022 
022 
022 
022 
022 
022
Apr 20 14:41 Beidou-3 IGSO1 CZ-3B/G2 Xichang LC3 naw. 023A
Apr 29 22:52 Tianhui-2 Group 01 A
Tianhui-2 Group 01 B
CZ-4B Taiyuan LC9 teledet. 
teledet.
024A 
024B
Maj 04 06:49 Dragon SpX-17 Falcon-9R Canaveral SLC-40 transp. do ISS 025A
Maj 05 06:00 Falcon ODE
SPARC-1
Harbinger
Electron/Curie Onenui LC1

?
026A 
026B 
026E
Maj 17 15:48 Beidou-2 G8 CZ-3C Xichang LC3 naw. 027A
Maj 22 00:00 RISAT-2B PSLV-CA Sriharikota FLP zwiad. 028A
Maj 22 22:49 Yaogan-33 CZ-4C Taiyuan LC9 zwiad. F04
Maj 24 02:30 Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Starlink
Falcon-9R Canaveral SLC-40 kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom.
029 
029 
029 
029 
029 
029 
029 
029 
029 
029 
029 
029 
029 
029 
029 
029 
029 
029 
029 
029 
029 
029 
029 
029 
029 
029 
029 
029 
029 
029 
029 
029 
029 
029 
029 
029 
029 
029 
029 
029 
029 
029 
029 
029 
029 
029 
029 
029 
029 
029 
029 
029 
029 
029 
029 
029 
029 
029 
029 
029
Maj 27 06:23 Kosmos 2534 Sojuz-2.1b/Fregat-M Plesieck 43/PU-4 naw. 030A
Maj 30 17:42 Jamał-601 Proton-M/Briz-M Bajkonur 200/PU-39 kom. 031A
Cze 05 04:06 Jilin-1 HR 03A
Bufeng-1A
Bufeng-1B
Xiaoxiang-1-04
Tianqi 3
Tianxiang
Tianxiang
CZ-11 WEY barka, Morze Żółte teledet. 
klimat. 
klimat. 
teledet. 
tech. 
tech. 
tech.
032A 
032 
032 
032 
032 
032 
032
Cze 12 14:17 Radarsat-C1
Radarsat-C2
Radarsat-C3
Falcon-9R Vandenberg SLC-4E teledet. 
teledet. 
teledet.
033A 
033B 
033C
Cze 20 21:43 AT&T T-16
Eutelsat 7C
Ariane-5ECA Kourou ELA-3 kom. 
kom.
034A 
034B
Cze 24 18:09 Beidou-3 IGSO-2 CZ-3B Xichang LC3 naw. 035A
Cze 25 06:30 DSX
FORMOSAT 7A
FORMOSAT 7B
FORMOSAT 7C
FORMOSAT 7D
FORMOSAT 7E
FORMOSAT 7F
GPIM
OTB 1
NPSat 1
Oculus-ASR
Prox 1
LightSail B
E-TBEx A
E-TBEx B
PSat 2
TEPCE 1
TEPCE 2
BRICSat 2
FalconSat 7
ARMADILLO
CP 9 (LEO)
StangSat
Falcon Heavy KSC LC-39A





















?
036 
036 
036 
036 
036 
036 
036 
036 
036 
036 
036 
036 
036 
036 
036 
036 
036 
036 
036 
036 
036 
036 
036
Cze 29 04:30 Prometheus
Prometheus
ACRUX-1
BlackSky’s Global-3
SpaceBEE-7
SpaceBEE-8
?
Electron Onenui LC-1





?
037 
037 
037 
037 
037 
037 
037
Lip 05 05:42 Meteor-M No. 2-2
MOMENTUS X1
NSLSat 1
Lemur-2 100
Lemur-2 101
Lemur-2 102
Lemur-2 103
Lemur-2 104
Lemur-2 105
Lemur-2 106
Lemur-2 107
JAISAT-1
EXOCONNECT
D-Star ONE
Lucky-7
SEAM 2.0
MTCube
SONATE
BeeSat 9
BeeSat 10
BeeSat 11
BeeSat 12
BeeSat 13
MOVE IIb
TTÜ100
Ecuador-UTE
ICEYE X4
ICEYE X5
CarboNIX
AmurSat 1
Sokrat
WDNCh-80
?
Sojuz-2.1b/Fregat Wostocznyj 1S meteo. 































?
038A 
038 
038 
038 
038 
038 
038 
038 
038 
038 
038 
038 
038 
038 
038 
038 
038 
038 
038 
038 
038 
038 
038 
038 
038 
038 
038 
038 
038 
038 
038 
038 
038
Lip 10 17:14 Kosmos 2535
Kosmos 2536
Kosmos 2537
Kosmos 2538
Sojuz-2.1w/Wołga Plesieck 43/PU-4


?
039 
039 
039 
039
Lip 11 01:53 Falcon Eye 1 Vega Kourou ZLV zwiad. F05
Lip 13 12:31 Spektr-RG Proton-M/DM-03 Bajkonur 81/PU-24 nauk. 040A
Lip 20 16:28 Sojuz MS-13 Sojuz-FG Bajkonur1/PU-5 załogowy do ISS 041A
Lip 22 09:13 Chandrayaan-2 GSLV Mk 3 Sriharikota SLP sonda Księżyca 042A
Lip 25 05:00 ?
?
?
?
?
?
?
SQX-1 Jiuquan





?
043? 
043? 
043? 
043? 
043? 
043? 
043?
Lip 25 22:02 Dragon SpX-18 Falcon-9R Canaveral SLC-40 transp. do ISS 044A
Lip 26 03:58 Yaogan-30 Group 05 01
Yaogan-30 Group 05 02
Yaogan-30 Group 05 03
CZ-2C Xichang LC3
zwiad. 045A
045B
045C
Lip 30 05:56 Meridian-8 Sojuz-2.1a/Fregat-M Plesieck 43/PU-4 woj. kom. 046A
Lip 31 12:11 Progress MS-12 Sojuz-2.1a Bajkonur 31/PU-6 transp. do ISS 047A
Sie 05 21:56 Kosmos 2549 Proton-M/Briz-M Bajkonur 81/PU-24 woj. kom. 048A
Sie 06 19:30 Intelsat 39
EDRS-C
Ariane-5ECA Kourou ELA-3 kom.
kom.
049A
049B
Sie 06 23:23 Amos-17 Falcon-9 Canaveral SLC-40 kom. 050A
Sie 08 10:13 AEHF-5 (USA-292)
TDO
Atlas-5/551 Canaveral SLC-41 woj. kom.
woj. tech.
051A
051B
Sie 17 04:12 Tianqi-2
Qian Sheng 1-01
Xingshidai-5
Jielong-1 Jiuquan 43/95 ?
?
?
052
052
052
Sie 19 12:03 Zhongxing-18 CZ-3B/G2 Xichang LC2 woj. kom. 053
Sie 19 12:12 BlackSky Global 4
BRO 1
AFSPC 1
AFSPC 2
Electron/Curie Onenui LC1 ?
?
?
?
054
054
054
054
Sie 22 03:39 Sojuz MS-14 Sojuz-2.1a Bajkonur 31/PU-6 transp. do ISS 055A
Sie 22 13:06 GPS III SV02 Delta-4M+(4,2) Canaveral SLC-37B naw. 056A
Sie 29 ??:?? Nahid-1 Safir-1B Semnan LC-1 ? -
Sie 30 14:00 Kosmos 2540 Rokot/Briz-KM Plesieck 133/PU-3 geodezyjny 057A
Sie 30 23:41 KX-09
Xiaoxiang-1-07
KZ-1A Jiuquan 43/95 ?
?
058A
058B
Wrz 12 03:26
Ziyuan-1 02D
Jingshi-1
Jinniuzuo-1
CZ-4B
Taiyuan LC9
teledet.
?
?
059A
059
059
Wrz 19 06:42
OHS-3
OHS-3A
OHS-3B
OHS-3C
OVS-3D

CZ-11
Jiuquan 43/95
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
060
060
060
060
060

Kolorem czerwonym całej linii oznaczono starty zakończone niepowodzeniem.

Kolorem czerwonym satelity oznaczono starty zakończone satelizacją, lecz na nieużytecznej orbicie, bądź też awarię satelity.


Skróty :
 
aerono. - aeronomiczny pen. - penetratory
im - inżynieria materiałowa pr. - próbnik
geofiz. - geofizyczny syg. - sygnałowy
kalib. - kalibracyjny tech. - technologiczny
klimat. - klimatologiczny teledet. - teledetekcja
kom. - komunikacyjny trans. dan. - transmisja danych
meteo. - meteorologiczny transp. - transportowy
nauk. - naukowy wo - wczesne ostrzeganie
naw. - nawigacyjny woj. - wojskowy
ocean. - oceanograficzny zwiad. - zwiadowczy
orb. - orbiter zw. rad. - zwiad radarowy

Starty 2018 | Strona główna | Planowane starty