STARTY RAKIET KOSMICZNYCH W ROKU 2018  -  13.08.2018
 
 
Data Czas Nazwa
ładunku
Rakieta
nośna
Miejsce
startu
Typ
ładunku
ID
Sty 08 01:00 Zuma (USA-280) Falcon-9R Canaveral SLC-40 woj. ? 001A
Sty 09 03:25 GaoJing-1 (3)
GaoJing-1 (4)
CZ-2D Taiyuan LC9 teledet.
teledet.
002A
002B
Sty 11 23:18 Beidou-3 M7
Beidou-3 M8
CZ-3B/YZ-1 Xichang LC2 naw.
naw.
003A
003B
Sty 12 03:59 Cartosat-2F
Telesat Phase-1 LEO
POC-1
PICSAT
CANYVAL-X 1
CANYVAL-X 2
CNUSAIL-1
KAUSAT-5
SIGMA
STEP CUBE LAB
CBNT-2
Flock-3P’
Flock-3P’
Flock-3P’
Flock-3P’
LEMUR
LEMUR
LEMUR
LEMUR
DemoSat-2
Micromas-2
Tyvak-61C
SpaceBEE
SpaceBEE
SpaceBEE
SpaceBEE
Fox-1D
Corvus BC3
Arkyd-6
CICERO-7
Microsat
INS-1C
PSLV-XL Sriharikota FLP teledet.
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
004A
004
004
004
004
004
004
004
004
004
004
004
004
004
004
004
004
004
004
004
004
004
004
004
004
004
004
004
004
004
004
004
Sty 12 21:11 USA-281 (NRO L-47) Delta-4M+ (5,2) Vandenberg SLC-6 woj. zwiad. 005A
Sty 13 07:10 LKW-3 CZ-2D Jiuquan LC43/603 woj. zwiad. 006A
Sty 17 21:06 ASNARO-2 Epsilon-2 Kagoshima LP-M teledet. 007A
Sty 19 04:12 Jilin 1-07
Jilin 1-08
Zhou Enlai
Xiaoxiang-2
Quantutong-1
KIPP-1
CZ-11 Jiuquan LA-4 teledet.
teledet.
?
?
?
?
008A
008
008
008
008
008
Sty 20 00:48 USA-282 (SBIRS-GEO-4) Atlas-5/401 Canaveral SLC-41 wo 009A
Sty 21 01:43 Dove Pioneer
Lemur-2
Lemur-2
Still Testing *
Humanity Star
Electron Onenui LC-1 teledet.
teledet.
teledet.
test.
tech.
010A
010B
010C
010E
010F
Sty 25 05:39 Yaogan 30-04 1
Yaogan 30-04 2
Yaogan 30-04 3
Weina-1A
CZ-2C Xichang LC3 zwiad.
zwiad.
zwiad.
?
011A
011B
011C
011D
Sty 25 22:20 Al Yah-3
SES-14
Ariane-5ECA Kourou ELA-3 kom.
kom.
012A
012B
Sty 31 21:25 SES-16/GovSat-1 Falcon-9R Canaveral SLC-40 kom. 013A
Lut 01 02:07 Kanopus-W No. 3
Kanopus-W No. 4
S-Net 1
S-Net 2
S-Net 3
S-Net 4
Lemur-2
Lemur-2
Lemur-2
Lemur-2
D-Star One
Sojuz-2.1a/Fregat Wostocznyj 1S teledet.
teledet.
?
?
?
?
teledet.
teledet.
teledet.
teledet.
?
014A
014B
014
014
014
014
014
014
014
014
014
Lut 02 07:51 Zhangheng-1
Fengmaniu-1
Shaonian Xing
NuSat-4
NuSat-5
GomX-4A
GomX-4B
CZ-2D Jiuquan LC-43/94 nauk.
tech.
tech.
teledet.
teledet.
tech.
tech.
015A
015
015
015
015
015
015
Lut 03 05:03 TRICOM-1R SSS-520 Kagoshima LP-K tech. 016A
Lut 06 20:45 Tesla Roadster Falcon Heavy KSC LC-39A demo 017A
Lut 12 05:03 Beidou-3 M3
Beidou-3 M4
CZ-3B/YZ-1 Xichang LC2 naw.
naw.
018A 
018B
Lut 13 08:14 Progress MS-08 Sojuz-2.1a Bajkonur 31/PU-6 transp. do ISS 019A
Lut 22 14:17 Paz
Tintin-A
Tintin-B
Falcon 9 Vandenberg SLC-4E zwiad. 
tech. 
tech.
020A 
020B 
020C
Lut 27 04:34 IGS-O-6 H-2A (202) Tanegashima Y/LP-1 zwiad. 021A
Mar 01 22:02 GOES-S Atlas-5/541 Canaveral SLC-41 meteo. 022A
Mar 06 05:33 Hispasat 30W-6
PODSAT-1
Falcon 9R Canaveral SLC-40 kom.
woj. tech.
023A 
023B
Mar 09 17:10 O3b FM-13
O3b FM-14
O3b FM-15
O3b FM-16
Sojuz-STB/Fregat-MT Kourou ELS kom. 
kom. 
kom. 
kom.
024A 
024B 
024C 
024D
Mar 17 07:10 LKW-4 CZ-2D Jiuquan LC43/603 woj. zwiad. 025A
Mar 21 17:44 Sojuz MS-08 Sojuz-FG Bajkonur 1/PU-5 załogowy do ISS 026A
Mar 29 11:26 GSat-6A GSLV Mk 2 Sriharikota SLP kom. 027A
Mar 29 17:39 Kosmos 2525 Sojuz-2.1w Plesieck 43/PU-4 woj. zwiad. 028A
Mar 29 17:56 Beidou-3M9
Beidou-3M10
CZ-3B/YZ-1 Xichang LC-2 naw. 
naw.
029A 
029B
Mar 30 14:14 Iridium-NEXT 41
Iridium-NEXT 42
Iridium-NEXT 43
Iridium-NEXT 44
Iridium-NEXT 45
Iridium-NEXT 46
Iridium-NEXT 47
Iridium-NEXT 48
Iridium-NEXT 49
Iridium-NEXT 50
Falcon-9 Vandenberg SLC-4E kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom.
kom.
030A 
030B 
030C 
030D 
030E 
030F 
030G 
030H 
030J 
030K
Mar 31 13:22 Gaofen-1-02
Gaofen-1-03
Gaofen-1-04
CZ-4C Taiyuan LC-9 teledet. 
teledet. 
teledet.
031A 
031B 
031C
Kwi 02 20:31 Dragon SpX-14 Falcon-9 Canaveral SLC-40 transp. do ISS 032A
Kwi 05 21:34 DNS-1
Hylas-4
Ariane-5ECA Kourou ELA-3 kom. 
kom.
033A 
033B
Kwi 10 04:25 Yaogan 31-01 1
Yaogan 31-01 2
Yaogan 31-01 3
Weina-1B
CZ-4C Jiuquan zwiad. 
zwiad. 
zwiad. 
?
034A 
034B 
034C 
034D
Kwi 11 22:34 IRNSS-1I PSLV-XL Sriharikota FLP naw. 035A
Kwi 14 23:13 CBAS
EAGLE
MYCROFT
Atlas-5/551 Canaveral SLC-41 woj. kom. 
woj. tech. 
woj. tech
036A 
036B? 
036C?
Kwi 18 22:12 Kosmos 2526 Proton-M/Briz-M Bajkonur 81/PU-24 woj. kom. 037A
Kwi 18 22:52 TESS Falcon-9R Canaveral SLC-40 nauk. 038A
Kwi 25 17:58 Sentinel-3B Rokot/Briz-KM Plesieck 133/PU-3 teledet. 039A
Kwi 26 04:42 OVS-2
OHS-01
OHS-02
OHS-03
OHS-04
CZ-11 Jiuquan LA-4 teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet. 
teledet.
040A 
040B 
040C 
040D 
040E
Maj 03 16:06 APStar-6C CZ-3B/G2 Xichang LC3 kom. 041A
Maj 05 11:05 InSight
MarCO-A
MarCO-B
Atlas-5/401 Vandenberg SLC-3E lądownik Marsa 
tech. 
tech.
042A 
042B 
042C
Maj 08 18:29 Gaofen-5 CZ-4C Taiyuan LC-9 teledet. 043A
Maj 11 20:14 Bangabandhu-1 Falcon-9R KSC LC-39A kom. 044A
Maj 20 21:29 Queqiao
Longjiang 1
Longjiang 2
CZ-4C Xichang LC-3 trans. dan. 
nauk. 
nauk.
045A 
045B 
045C
Maj 21 08:44 Cygnus OA-9
CubeRRT
EQUiSat
HaloSat
MemSat
RadSat-g
RainCube
TEMPEST-D
EnduroSat
HARP
Radix
Lemur
Lemur
Lemur
Lemur
AeroCube 12A
AeroCube 12B
Antares-230 Wallops LP-0A transp. do ISS 046A 
1998-067?? 
1998-067?? 
1998-067?? 
1998-067?? 
1998-067?? 
1998-067?? 
1998-067?? 
1998-067?? 
1998-067?? 
1998-067?? 
046 
046 
046 
046 
046 
046
Maj 22 19:48 GRACE-FO 1
GRACE-FO 2
Iridium-NEXT 51
Iridium-NEXT 52
Iridium-NEXT 53
Iridium-NEXT 54
Iridium-NEXT 55
Falcon-9 Vandenberg SLC-4E geofiz. 
geofiz. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom.
047A 
047B 
047C 
047D 
047E 
047F 
047G
Cze 02 04:13 Gaofen-6
Luojia-1
CZ-2D Jiuquan LC-43/94 teledet. 
obserwacyjny
048A 
048B
Cze 04 04:45 SES-12 Falcon-9 Canaveral SLC-40 kom. 049A
Cze 05 13:08 Fengyun-2H CZ-3A Xichang LC-2 meteo. 050A
Cze 06 11:13 Sojuz MS-09 Sojuz-FG Bajkonur 1/PU-5 załogowy do ISS 051A
Cze 12 04:20 IGS-Radar-6 H-2A (202) Tanegashima Y/LP-1 zwiad. 052A
Cze 16 21:46 Kosmos 2527 Sojuz-2.1b/Fregat-M Plesieck 43/PU-4 naw. 053A
Cze 27 03:30 Xin Jishu A
Xin Jishu B 
CZ-2C Xichang LC3 tech. 
tech.
054A 
054B
Cze 29 09:43 Dragon SpX-15 Falcon-9 KSC LC-39A transp. do ISS 055A
Lip 09 03:56 PRSS-1
PakTES-1A
CZ-2C/SMA Jiuquan LC-43/94 teledet.
teledet.
056A
056B
Lip 09 20:58 Beidou-2 I7 CZ-3A Xichang naw. 057A
Lip 09 22:52 Progress MS-09 Sojuz-2.1a Bajkonur 31/PU-6 transp. do ISS 058A
Lip 22 05:50 Telstar 19 Falcon-9R Canaveral SLC-40 kom. 059A
Lip 25 11:25 Galileo-FOC FM19
Galileo-FOC FM20
Galileo-FOC FM21
Galileo-FOC FM22
Ariane-5ES Kourou ELA-3 naw.
naw.
naw.
naw.
060A
060B
060C
060D
Lip 25 11:39 Iridium-NEXT 56
Iridium-NEXT 57
Iridium-NEXT 58
Iridium-NEXT 59
Iridium-NEXT 60
Iridium-NEXT 61
Iridium-NEXT 62
Iridium-NEXT 63
Iridium-NEXT 64
Iridium-NEXT 65
Falcon-9R Vandenberg SLC-4E kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom. 
kom.
kom.
061A
061B
061C
061D
061E
061F
061G
061H
061J
061K
Lip 29 01:48 Beidou-3 M5
Beidou-3 M6
CZ-3B/YZ-1 Xichang LC3 naw.
naw.
062A
062B
Lip 31 03:00 Gaofen-11 CZ-4B Taiyuan LC9 teledet. 063A
Sie 07 05:18
Merah Putih Falcon-9R
Canaveral SLC-40
kom.
064A
Sie 12 07:31
Parker Solar Probe Delta-4H/Star-48BV Canaveral SLC-37B
sonda Słońca
065A

* - pakiet pomiarowy trwale połączony z ostatnim stopniem rakiety.

Kolorem czerwonym całej linii oznaczono starty zakończone niepowodzeniem.

Kolorem czerwonym satelity oznaczono starty zakończone satelizacją, lecz na nieużytecznej orbicie, bądź też awarię satelity.


Skróty :
 
aerono. - aeronomiczny pen. - penetratory
im - inżynieria materiałowa pr. - próbnik
geofiz. - geofizyczny syg. - sygnałowy
kalib. - kalibracyjny tech. - technologiczny
klimat. - klimatologiczny teledet. - teledetekcja
kom. - komunikacyjny trans. dan. - transmisja danych
meteo. - meteorologiczny transp. - transportowy
nauk. - naukowy wo - wczesne ostrzeganie
naw. - nawigacyjny woj. - wojskowy
ocean. - oceanograficzny zwiad. - zwiadowczy
orb. - orbiter zw. rad. - zwiad radarowy

Starty 2017 | Strona główna | Planowane starty