Chronologiczny wykaz spacerów kosmicznych
(ExtraVehicular Activity & Stand-up EVA)
od 201. do 300. spaceru:

Spacery 1 - 100 | Spacery 101 - 200 | Spacery 301 - 400 | Astronauci | Strona główna | Loty załogowe


L.p.
Uczestnicy (kraj)
Typ i numer
skafandra
Misja
Data
Czas trwania
(h:min:s)
201.
M. L. Gernhardt (USA)
J. F. Reilly II (USA)
EMU #3013
EMU #3017
STS-104 At/F-24
18.07.2001
6:29:00
202.
M. L. Gernhardt (USA)
J. F. Reilly II (USA)
EMU #3013
EMU #3017
STS-104 At/F-24
21.07.2001
4:02:00
203.
D. T. Barry (USA)
P. G. Forrester (USA)
EMU #3010
EMU #3013
STS-105 Di/F-30
16.08.2001
6:16:00
204.
D. T. Barry (USA)
P. G. Forrester (USA)
EMU #3010
EMU #3013
STS-105 Di/F-30
18.08.2001
5:29:00
205.
M. W. Tiurin (Rosja)
W. N. Dieżurow (Rosja)
Orłan-M #12
Orłan-M #23
Ekspedycja 3 ISS
08.10.2001
4:58:00
206.
M. W. Tiurin (Rosja)
W. N. Dieżurow (Rosja)
Orłan-M #12
Orłan-M #23
Ekspedycja 3 ISS
15.10.2001
5:52:00
207.
F. L. Culbertson, Jr. (USA)
W. N. Dieżurow (Rosja)
Orłan-M #12
Orłan-M #23
Ekspedycja 3 ISS
12.11.2001
5:04:00
208.
M. W. Tiurin (Rosja)
W. N. Dieżurow (Rosja)
Orłan-M #12
Orłan-M #23
Ekspedycja 3 ISS
03.12.2001
2:45:30
209.
L. M. Godwin (USA)
D. M. Tani (USA)
EMU #3005
EMU #3009
STS-108 En/F-17
10.12.2001
4:11:00
210.
C. E. Walz (USA)
J. I. Onufrijenko (Rosja)
Orłan-M #12
Orłan-M #14
Ekspedycja 4 ISS
14.01.2002
6:03:00
211.
D. W. Bursch (USA)
J. I. Onufrijenko (Rosja)
Orłan-M #12
Orłan-M #14
Ekspedycja 4 ISS
25.01.2002
5:59:00
212.
C. E. Walz (USA)
D. W. Bursch (USA)
EMU #3014
EMU #3009
Ekspedycja 4 ISS
20.02.2002
5:47:23
213.
J. M. Grunsfeld (USA)
R.M. Linnehan (USA)
EMU #3013
EMU #3010
STS-109 Co/F-27
04.03.2002
7:01:00
214.
J. H. Newman (USA)
M. J. Massimino (USA)
EMU #3017
EMU #3011
STS-109 Co/F-27
05.03.2002
7:16:00
215.
J. M. Grunsfeld (USA)
R.M. Linnehan (USA)
EMU #3017
EMU #3010
STS-109 Co/F-27
06.03.2002
6:48:00
216.
M. J. Massimino (USA)
J. H. Newman (USA)
EMU #3011
EMU #3017
STS-109 Co/F-27
07.03.2002
7:30:00
217.
J. M. Grunsfeld (USA)
R.M. Linnehan (USA)
EMU #3017
EMU #3010
STS-109 Co/F-27
08.03.2002
7:20:00
218.
S. L. Smith (USA)
R. J. Walheim (USA)
EMU #3015
EMU #3009
STS-110 At/F-25
11.04.2002
7:48:00
219.
J. L. Ross (USA)
L. M. E. Morin (USA)
EMU #3006
EMU #3003
STS-110 At/F-25
13.04.2002
7:30:00
220.
R. J. Walheim (USA)
S. L. Smith (USA)
EMU #3009
EMU #3015
STS-110 At/F-25
14.04.2002
6:27:00
221.
L. M. E. Morin (USA)
J. L. Ross (USA)
EMU #3003
EMU #3006
STS-110 At/F-25
16.04.2002
6:37:00
222.
F. R. Chang-Díaz (USA)
Ph. Perrin (Francja)
EMU #3013
EMU #3015
STS-111 En/F-18
09.06.2002
7:14:00
223.
F. R. Chang-Díaz (USA)
Ph. Perrin (Francja)
EMU #3013
EMU #3015
STS-111 En/F-18
11.06.2002
5:00:00
224.
F. R. Chang-Díaz (USA)
Ph. Perrin (Francja)
EMU #3013
EMU #3015
STS-111 En/F-18
13.06.2002
7:17:00
225.
P. A. Whitson (USA)
W. G. Korzun (Rosja)
Orłan-M #23
Orłan-M #14
Ekspedycja 5 ISS
16.08.2002
4:25:00
226.
S. J. Treszczow (Rosja)
W. G. Korzun (Rosja)
Orłan-M #23
Orłan-M #14
Ekspedycja 5 ISS
26.08.2002
5:21:00
227.
P. J. Sellers (USA)
D. A. Wolf (USA)
EMU #3011
EMU #3017
STS-112 At/F-26
10.10.2002
7:01:00
228.
P. J. Sellers (USA)
D. A. Wolf (USA)
EMU #3011
EMU #3017
STS-112 At/F-26
12.10.2002
6:04:00
229.
P. J. Sellers (USA)
D. A. Wolf (USA)
EMU #3011
EMU #3017
STS-112 At/F-26
14.10.2002
6:36:00
230.
M. E. Lopez-Alegria (USA)
J. B. Herrington (USA)
EMU #3014
EMU #3009
STS-113 En/F-19
26.11.2002
6:45:53
231.
M. E. Lopez-Alegria (USA)
J. B. Herrington (USA)
EMU #3014
EMU #3009
STS-113 En/F-19
28.11.2002
6:10:00
232.
J. B. Herrington (USA)
M. E. Lopez-Alegria (USA)
EMU #3009
EMU #3014
STS-113 En/F-19
30.11.2002
7:00:00
233.
K. D. Bowersox (USA)
D. R. Pettit (USA)
EMU #3013
EMU #3011
Ekspedycja 6 ISS
15.01.2003
6:51:00
234.
K. D. Bowersox (USA)
D. R. Pettit (USA)
EMU #3013
EMU #3011
Ekspedycja 6 ISS
08.04.2003
6:26:00
235.
C. M. Foale (USA)
A. J. Kaleri (Rosja)
Orłan-M #14
Orłan-M #23
Ekspedycja 8 ISS
26.02.2004
3:56:00
236.
E. M. Fincke (USA)
G. I. Padałka (Rosja)
Orłan-M #26
Orłan-M #25
Ekspedycja 9 ISS
24.06.2004
0:14:22
237.
E. M. Fincke (USA)
G. I. Padałka (Rosja)
Orłan-M #26
Orłan-M #25
Ekspedycja 9 ISS
30.06.2004
5:40:00
238.
E. M. Fincke (USA)
G. I. Padałka (Rosja)
Orłan-M #26
Orłan-M #25
Ekspedycja 9 ISS
03.08.2004
4:30:00
239.
E. M. Fincke (USA)
G. I. Padałka (Rosja)
Orłan-M #26
Orłan-M #25
Ekspedycja 9 ISS
03.09.2004
5:21:00
240.
L. Chiao (USA)
S. Sz. Szaripow (Rosja)
Orłan-M #25
Orłan-M #27
Ekspedycja 10 ISS
26.01.2005
5:30:00
241.
L. Chiao (USA)
S. Sz. Szaripow (Rosja)
Orłan-M #25
Orłan-M #27
Ekspedycja 10 ISS
28.03.2005
4:30:00
242.
S. Noguchi (Japonia)
S. K. Robinson (USA)
EMU #3017
EMU #3004
STS-114 Di/F-31
30.07.2005
6:50:00
243.
S. Noguchi (Japonia)
S. K. Robinson (USA)
EMU #3017
EMU #3004
STS-114 Di/F-31
01.08.2005
7:14:00
244.
S. Noguchi (Japonia)
S. K. Robinson (USA)
EMU #3017
EMU #3004
STS-114 Di/F-31
03.08.2005
6:01:00
245.
 S. K. Krikalow (Rosja)
J. L. Phillips (USA)
Orłan-M #25
Orłan-M #27
Ekspedycja 11 ISS
18.08.2005
4:58:00
246.
W. S. McArthur, Jr. (USA)
W. I. Tokariew (Rosja)
EMU #3009
EMU #3010
Ekspedycja 12 ISS
07.11.2005
5:22:00
247.
W. S. McArthur, Jr. (USA)
W. I. Tokariew (Rosja)
Orłan-M #25
Orłan-M #27
Ekspedycja 12 ISS
03.02.2006
5:43:00
248.
J. N. Williams (USA)
P. W. Winogradow (Rosja)
Orłan-M #26
Orłan-M #25
Ekspedycja 13 ISS
01.06.2006
6:31:00
249.
P. J. Sellers (USA)
M. E. Fossum (USA)
EMU #3006
EMU #3015
STS-121 Di/F-32
08.07.2006
7:31:00
250.
P. J. Sellers (USA)
M. E. Fossum (USA)
EMU #3006
EMU #3015
STS-121 Di/F-32
10.07.2006
6:47:00
251.
P. J. Sellers (USA)
M. E. Fossum (USA)
EMU #3006
EMU #3015
STS-121 Di/F-32
12.07.2006
7:11:00
252.
J. N. Williams (USA)
T. A. Reiter (Niemcy)
EMU #3008
EMU #3015
Ekspedycja 13 ISS
03.08.2006
5:54:00
253.
J. R. Tanner (USA)
H. M. Stefanyshyn-Piper (USA)
EMU #3004
EMU #3017
STS-115 At/F-27
12.09.2006
6:26:00
254.
D. C. Burbank (USA)
S. G. MacLean (Kanada)
EMU #3008
EMU #3006
STS-115 At/F-27
13.09.2006
7:11:00
255.
H. M. Stefanyshyn-Piper (USA)
J. R. Tanner (USA)
EMU #3017
EMU #3004
STS-115 At/F-27
15.09.2006
6:42:00
256.
M. E. Lopez-Alegria (USA)
M. W. Tiurin (Rosja)
Orłan-M #25
Orłan-M #27
Ekspedycja 14 ISS
23.11.2006
5:38:00
257.
R. L. Curbeam, Jr. (USA)
A. Ch. Fuglesang (Szwecja)
EMU #3003
EMU #3018
STS-116 Di/F-33
12.12.2006
6:36:00
258.
A. Ch. Fuglesang (Szwecja)
R. L. Curbeam, Jr. (USA)
EMU #3018
EMU #3003
STS-116 Di/F-33
14.12.2006
5:00:00
259.
R. L. Curbeam, Jr. (USA)
S. L. Williams (USA)
EMU #3003
EMU #3018
STS-116 Di/F-33
16.12.2006
7:31:00
260.
R. L. Curbeam, Jr. (USA)
A. Ch. Fuglesang (Szwecja)
EMU #3003
EMU #3015
STS-116 Di/F-33
18.12.2006
6:38:00
261.
M. E. Lopez-Alegria (USA)
S. L. Williams (USA)
EMU #3008
EMU #3018
Ekspedycja 14 ISS
31.01.2007
7:55:00
262.
M. E. Lopez-Alegria (USA)
S. L. Williams (USA)
EMU #3008
EMU #3018
Ekspedycja 14 ISS
04.02.2007
7:11:00
263.
S. L. Williams (USA)
M. E. Lopez-Alegria (USA)
EMU #3018
EMU #3008
Ekspedycja 14 ISS
08.02.2007
6:40:00
264.
M. E. Lopez-Alegria (USA)
M. W. Tiurin (Rosja)
Orłan-M #25
Orłan-M #27
Ekspedycja 14 ISS
22.02.2007
6:18:00
265.
O. W. Kotow (Rosja)
F. N. Jurczychin (Rosja)
Orłan-M #26
Orłan-M #25
Ekspedycja 15 ISS
30.05.2007
5:25:00
266.
O. W. Kotow (Rosja)
F. N. Jurczychin (Rosja)
Orłan-M #26
Orłan-M #25
Ekspedycja 15 ISS
06.06.2007
5:37:22
267.
J. F. Reilly II (USA)
J. D. Olivas (USA)
EMU #3010
EMU #3004
STS-117 At/F-28
11.06.2007
6:15:00
268.
P. G. Forrester (USA)
S. R. Swanson (USA)
EMU #3018
EMU #3006
STS-117 At/F-28
13.06.2007
7:16:00
269.
J. F. Reilly II (USA)
J. D. Olivas (USA)
EMU #3010
EMU #3004
STS-117 At/F-28
15.06.2007
7:58:00
270.
P. G. Forrester (USA)
S. R. Swanson (USA)
EMU #3018
EMU #3006
STS-117 At/F-28
17.06.2007
6:29:00
271.
C. C. Anderson (USA)
F. N. Jurczychin (Rosja)
EMU #3008
EMU #3006
Ekspedycja 15 ISS
23.07.2007
7:41:00
272.
R. A. Mastracchio (USA)
D. R. Williams (Kanada)
EMU #3015
EMU #3017
STS-118 En/F-20
11.08.2007
6:17:00
273.
D. R. Williams (Kanada)
R. A. Mastracchio (USA)
EMU #3015
EMU #3017
STS-118 En/F-20
13.08.2007
6:28:00
274.
R. A. Mastracchio (USA)
C. C. Anderson (USA)
EMU #3015
EMU #3008
STS-118 En/F-20
15.08.2007
5:28:00
275.
D. R. Williams (Kanada)
C. C. Anderson (USA)
EMU #3017
EMU #3008
STS-118 En/F-20
18.08.2007
5:02:00
276.
S. E. Parazynski (USA)
D. H. Wheelock (USA)
EMU #3004
EMU #3003
STS-120 Di/F-34
26.10.2007
6:14:00
277.
D. M. Tani (USA)
S. E. Parazynski (USA)
EMU #3018
EMU #3004
STS-120 Di/F-34
28.10.2007
6:33:00
278.
D. H. Wheelock (USA)
S. E. Parazynski (USA)
EMU #3003
EMU #3004
STS-120 Di/F-34
30.10.2007
7:08:00
279.
S. E. Parazynski (USA)
D. H. Wheelock (USA)
EMU #3006
EMU #3003
STS-120 Di/F-34
03.11.2007
7:19:00
280.
P. A. Whitson (USA)
J. I. Malenchenko (Rosja)
EMU #3018
EMU #3006
Ekspedycja 16 ISS
07.11.2007
6:55:00
281.
P. A. Whitson (USA)
D. M. Tani (USA)
EMU #3018
EMU #3006
Ekspedycja 16 ISS
20.11.2007
7:16:00
282.
P. A. Whitson (USA)
D. M. Tani (USA)
EMU #3018
EMU #3006
Ekspedycja 16 ISS
24.11.2007
7:04:00
283.
D. M. Tani (USA)
P. A. Whitson (USA)
EMU #3006
EMU #3018
Ekspedycja 16 ISS
18.12.2007
6:56:00
284.
P. A. Whitson (USA)
D. M. Tani (USA)
EMU #3018
EMU #3006
Ekspedycja 16 ISS
30.01.2008
7:10:00
285.
R. J. Walheim (USA)
S. G. Love (USA)
EMU #3017
EMU #3018
STS-122 At/F-29
11.02.2008
7:58:00
286.
R. J. Walheim (USA)
H. W. Schlegel (Niemcy)
EMU #3017
EMU #3015
STS-122 At/F-29
13.02.2008
6:45:00
287.
R. J. Walheim (USA)
S. G. Love (USA)
EMU #3017
EMU #3018
STS-122 At/F-29
15.02.2008
7:25:00
288.
R. M. Linnehan (USA)
G. E. Reisman (USA)
EMU #3004
EMU #3006
STS-123 En/F-21
14.03.2008
7:01:00
289.
R. M. Linnehan (USA)
M. J. Foreman (USA)
EMU #3004
EMU #3003
STS-123 En/F-21
16.03.2008
7:08:00
290.
R. L. Behnken (USA)
R. M. Linnehan (USA)
EMU #3008
EMU #3004
STS-123 En/F-21
17.03.2008
6:53:00
291.
R. L. Behnken (USA)
M. J. Foreman (USA)
EMU #3003
EMU #3008
STS-123 En/F-21
20.03.2008
6:24:00
292.
M. J. Foreman (USA)
R. L. Behnken (USA)
EMU #3008
EMU #3003
STS-123 En/F-21
22.03.2008
6:02:00
293.
M. E. Fossum (USA)
R. J. Garan, Jr. (USA)
EMU #3015
EMU #3017
STS-124 Di/F-35
03.06.2008
6:48:00
294.
M. E. Fossum (USA)
R. J. Garan, Jr. (USA)
EMU #3015
EMU #3017
STS-124 Di/F-35
05.06.2008
7:11:00
295.
R. J. Garan, Jr. (USA)
M. E. Fossum (USA)
EMU #3017
EMU #3015
STS-124 Di/F-35
08.06.2008
6:33:00
296.
O. D. Kononienko (Rosja)
S. A. Wołkow (Rosja)
Orłan-M #26
Orłan-M #27
Ekspedycja 17 ISS
10.07.2008
6:18:00
297.
O. D. Kononienko (Rosja)
S. A. Wołkow (Rosja)
Orłan-M #26
Orłan-M #27
Ekspedycja 17 ISS
15.07.2008
5:54:00
Pierwszy spacer w programie Shenzhou:
298.
Zhai Zhigang (Chiny)
Liu Boming (Chiny)
Feitian
Orłan-M #42
Shenzhou-7
26.09.2008
0:21:00
299.
H. M. Stefanyshyn-Piper (USA)
S. G. Bowen (USA)
EMU #3005
EMU #3003
STS-126 En/F-22
18.11.2008
6:52:00
300.
H. M. Stefanyshyn-Piper (USA)
R. S. Kimbrough (USA)
EMU #3005
EMU #3018
STS-126 En/F-22
20.11.2008
6:45:00

Spacery 1 - 100 | Spacery 101 - 200 | Spacery 301 - 400 | Astronauci | Strona główna | Loty załogowe